Odlični Marino Kegl že v polfinalu evropskega prvenstva gluhih!

Marino Kegl vselej s ponosom dvigne slovensko zastavo. (Foto: Facebook/Marino Kegl - Deaf Tennis Player)

V Grčiji te dni poteka evropsko teniško prvenstvo za gluhe, na katerem naravnost blesti tudi slovenski predstavnik Marino Kegl. 25-letnik iz Murske Sobote bo v petek zaigral v polfinalu.

Marino Kegl vselej s ponosom dvigne slovensko zastavo. (Foto: Facebook/Marino Kegl – Deaf Tennis Player)

Na tekmovanje, ki bi se že lansko leto moralo odvijati v Hamburgu, je Marino Kegl krenil dobro pripravljen. Z očetom in trenerjem Darkom Keglom je v Sloveniji zadnje priprave opravil z Lunom Obrulom, nato pa se podal na Kreto, kjer mu pripada vloga 2. nosilca. V 1. kolu je bil prost, nato pa je zabeležil dve prepričljivi zmagi, s čimer se je že uvrstil v polfinale.

V boj za finale se bo Marino Kegl podal v petek, 25. junija. Nasproti mu bo stal 3. nosilec turnirja Gabor Mathe iz Madžarske, ki je v četrtfinalu po pravem boju ugnal Rusa Dmitryja Dolzhenkova. Ob Keglu in Matheu sta se v polfinale uvrstila še 1. in 4. nosilec turnirja.