Nov preobrat Jakupovićeve v Tajpeju

Jakupovićeva v Tajpeju do novega preobrata. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Dalila Jakupović se je Kaji Juvan pridružila v 2. krogu turnirja serije WTA125k v Tajpeju. Primorko v četrtek v zgodnjih jutranjih urah v Tajvanu čaka dvojni program.

Po izjemnem preobratu v konkurenci parov, ko je Dalila Jakupović skupaj z Danko Kovinić zaostajala že z 2:6 in 1:5 ter na koncu prišla do zmage, je Primorki uspel nov preobrat. Tokrat v posamični konkurenci, kjer je zmago v 1. krogu lovila proti 1107. igralki sveta Ya-Hsin Lee.

Domačinka je tekmo pričela bolje in prvi niz dobila s 6:2, a Jakupovićeva je v nadaljevanju odgovorila z enako mero ter tako drugi kot tudi tretji niz dobila z identičnim rezultatom.

Že pred tem si je mesto v 2. krogu zagotovila Kaja Juvan, ki se bo v četrtek v boju za četrtfinale pomerila proti Britanki Naikthi Bains (291. igralka sveta). Mesto med najboljših 8 na turnirju bo lovila tudi Jakupovićeva, katere nasprotnica zaenkrat še ni znana. Primorko kasneje čaka še četrtfinalni obračun v konkurenci parov.