Nitto Finals: Thiem prišel do maščevanja proti Tsitsipasu

Avstrijec Dominic Thiem je zmagovalec prvega posamičnega dvoboja na zaključnem teniškem turnirju najboljše osmerice v Londonu. V okviru skupine Tokio 1970 je v ponovitvi lanskega finala v O2 areni po treh nizih premagal Grka Stefanosa Tsitsipasa s 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Dominic Thiem (Foto: ATP)

Dvoboj je trajal dve uri in 17 minut, Avstrijec, sicer tretji nosilec v Londonu, pa se je oddolžil Grku za poraz v finalu lanske različice turnirja. Tako kot lanski, je bil tudi današnji obračun izenačen. Prvi niz se je končal s podaljšano igro, v kateri je imel Tsitsipas vse v svojih rokah pri vodstvu 4:1, a se je zmagovalec OP ZDA vrnil in niz odločil v svojo korist.

Grka to ni zmedlo, v drugem nizu je do odločilnega odvzema servisa prišel v tretji igri, nato pa do konca izgubil le še pet točk na svoj začetni udarec. V tretjem nizu je bolje začel 27-letni Avstrijec, ki je povedel s 3:0.

Nato je tudi ob boljši igri grškega zvezdnika zadržal prednost, dobil ključno, več kot 10 minut trajajočo peto igro ter kasneje še dvoboj, ki utegne biti ključen v skupini, v kateri se bosta ob 21. uri pomerila Španec Rafael Nadal in Rus Andrey Rublev.

Prvi dvoboj v konkurenci dvojic sta dobila Hrvat Nikola Mektić in Nizozemec Wesley Koolhof. Finalista OP ZDA sta ugnala zmagovalca OP Francije, Nemca Kevina Krawietza in Andreasa Miesa s 6:7 (3), 7:6 (4) in 10:7.

V ponedeljek se bosta v skupini London 2020 med posamezniki v popoldanskem sporedu pomerila prvi nosilec Novak Đoković, ki je danes uradno prejel nagrado za naziv številke ena za sezono 2020, in Argentinec Diego Schwartzman. V večernem delu pa bosta loparje prekrižala Rus Daniil Medvedev in Nemec Alexander Zverev.