Nitto Finals: Rublev preko sproščenega Thiema dobil prvo in edino zmago

Andrey Rublev v Londonu do prve zmage (Foto: ATP FB)

Ruski teniški igralec Andrey Rublev se z zmago proti Avstrijcu Dominicu Thiemu poslavlja od zaključnega turnirja v Londonu. V obračunu zadnjega kroga skupine London 2020 je debitant na tem tekmovanju Thiema ugnal s 6:2, 7:5. Zmagovalec OP ZDA kljub porazu v polfinale napreduje s prvega mesta.

Za drugo se bosta v neposrednem obračunu pomerila Španec Rafael Nadal in lanski zmagovalec tega turnirja Grk Stefanos Tsitsipas. Zadnji dvoboj skupine London 2020 bo na sporedu nekaj minut po 21. uri.

Thiem, ki si je po zmagah proti Tsitsipasu v prvem in Nadalu v drugem krogu zagotovil zmago v skupini, je dvoboj začel slabo oziroma preveč sproščeno, za agresivni pristop 23-letnega Moskovčana pa ni imel pravega orožja. Rublev, ki v prvem nizu ni napravil niti ene neizsiljene napake, je hitro prišel do dveh odvzemov servisa, niz pa mu je pripadel po vsega 26 minutah.

Rus je v drugem nizu sprva nadaljeval zanesljivo in do “breaka” prišel v tretji igri. Prednost je zadržal do osme igre, ko se je Thiem po seriji napak Rusa nenadejano vrnil v niz. Rubljov se je nato zbral, dosegel še en “break” v 11. igri in v 12. zaključil dvoboj po uri in 15 minutah. S tem je vknjižil tretjo zmago zapovrstjo proti Thiemu (3:2 v korist Rusa). Poleg tega je v žep pospravil še 130.000 evrov in 200 točk za teniško lestvico. Avstrijec se bo v sobotnem polfinalu zaključnega turnirja pomeril z zmagovalcem petkovega spopada med Srbom Novakom Đokovićem in Nemcem Alexandrom Zverevom v skupini Tokio 1970.