Nitto Finals: Rafael Nadal je polfinalist Londona!

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Londonu premagal branilca naslova Grka Stefanosa Tsitsipasa s 6:4, 4:6, 6:2 ter se uvrstil v polfinale. Tam se bo v soboto pomeril z Rusom Daniilom Medvedevim, ki si je že zagotovil prvo mesto v skupini Tokio 1970. Do sedaj sta igrala trikrat in Nadal je dobil vse tri srečanja, vključno s tistim iz lanskega leta prav tukaj v Londonu, ki se je končalo v podaljšani igri tretjega niza.

Rafael Nadal (Foto: Clive Brunskill/Getty Images)

Španec je v skupini London 2020 zasedel drugo mesto, potem ko je bil v neposrednem obračunu boljši od 22-letnega Tsitsipasa. Majorčan je dobil še šesti medsebojni dvoboj proti Grku, zabeležil je le en poraz. Španec je bil večji del dvoboja zanesljiv pri začetnem udarcu, v prvem nizu, ki ga je po “breaku” v deveti igri dobil s 6:4, je izgubil le pet točk, ob koncu drugega niza pa je imel v tem elementu igre več težav, ki so se prenesle tudi v uvod odločilnega.

Tsitsipas je do drugega niza prišel z nekoliko boljšo igro, dokončno pa mu ga je podaril kar Nadal sam z dvojno napako. Čeprav je dvajsetkratni zmagovalec turnirjev za grand slam tekmecu v drugi igri tretjega niza dovolil odvzem servisa, je Tsitsipas v prvi in tretji igri prav tako slabo servisal, prednost “breaka” pa je nato 34-letnik še oplemenitil in slavil po dveh urah in štirih minutah.

S tem si je zagotovil mesto med najboljšo četverico v lovu na enega redkih turnirjev, ki mu v bogati zbirki še manjka. Za finale se bo Španec pomeril z Daniilom Medvedevim, ki je dobil oba obračuna v skupini Tokio 1970 in si zagotovil prvo mesto.

Lanski finalist, Avstrijec Dominic Thiem, ki je v prvem dvoboju današnjega sporeda izgubil proti Andreju Rubljovu z 2:6, 5:7, se bo v sobotnem polfinalu zaključnega turnirja pomeril z zmagovalcem petkovega popoldanskega spopada med Srbom Novakom Đokovićem in Nemcem Alexandrom Zverevim.

Stefanos Tsitsipas (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)