Nitto Finals: Medvedev še drugič v osmih dneh premagal Zvereva

Daniil Medvedev (Foto: ATP)

Rus Daniil Medvedev je v prvem obračunu skupinskega dela zaključnega teniškega turnirja v Londonu ugnal Nemca Alexandra Zvereva s 6:3, 6:4. To je bila druga zmaga 24-letnika iz Moskve proti Zverevu v osmih dneh, potem ko je preteklo nedeljo slavil še v finalu Mastersa v Parizu.

Z zmago se je 24-letni Medvedev na vrhu lestvice v skupini Tokio 1970 pridružil Novaku Đokoviću, ki je še nekoliko bolj zanesljivo dobil popoldanski obračun proti Argentincu Diegu Schwartzmanu s 6:3, 6:2. Večerni obračun se je začel z nekaj izjemnimi točkami Zvereva, ki je prišel do odvzema servisa, nato pa je v naslednji igri Rus izenačil, potem ko je Nemec napravil tri dvojne napake zapovrstjo, kar ostaja velika slabost v njegovi igri.

Nemec kljub temu ni bil brez priložnosti. V prvem nizu si je pripravil šest žogic za odvzem servisa, a je izkoristil le tisto v prvi igri. Rus pa je do odločilne prednosti prišel v šesti igri, ko je izkoristil četrto žogico za “break”. V nadaljevanju dvoboja je bil Moskovčan suveren ob lastnem začetnem udarcu, enkrat pa je leto mlajšega tekmeca presenetil tudi s spodnjim servisom na pomembno točko v osmi igri drugega niza. Še pred tem je v sedmi prišel do tretjega “breaka” v dvoboju, tako kot v prvem pa je tudi v drugem nizu zmago potrdil brez izgubljene točke na svoj začetni udarec. Dvoboj je trajal uro in 29 minut, Medvedev pa je v osmem medsebojnem obračunu slavil tretjič.

V torek se bosta v okviru skupine London 2020 najprej pomerila Španec Rafael Nadal in Avstrijec Dominic Thiem, ki sta slavila v prvem krogu tekmovanja. Nato bo sledil še dvoboj nedeljskih poražencev, lanskega zmagovalca Grka Stefanosa Tsitsipasa in debitanta na zaključnem turnirju Rusa Andreyja Rubleva.