Nick Kyrgios rešil dve zaključni žogici in poslal navijače v delirij

Nick Kyrgios (Foto: We Are Tennis FB)

Avstralski zvezdnik Nick Kyrgios se je prebil v tretji krog turnirja za Grand Slam, potem ko je s 3:2 v nizih po treh urah in 29 minutah odpravil višje postavljenega Francoza Ugoja Humberta s 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4. Tekma je bila dolga in naporna, domačin pa je ubranil tudi dve zaključni žogici.

Nick Kyrgios (Photo by Darrian Traynor/Getty Images)

Kyrgios teniško Odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu pričenja na dramatičen način. Že v prvem krogu je kazal dober tenis, s čimer je razveselil domače obiskovalce (klikni za “tweener”), v drugem obračunu pa je še bolj kot s tenisom navdušil z borbenim duhom, saj je ubranil dve zaključni žogici, naposled pa le zmagal proti zahtevnemu nasprotniku. Kyrgiosa v tretjem krogu čaka Avstrijec Dominic Thiem, ki po septembrski zmagi na OP ZDA velja za enega bolj resnih kandidatov za naslov v Melbournu.

“Najprej moram povedati, da ste bili izjemni,” je povedal Kyrgios po zmagi. “Če bi bili v moji glavi, bi vedeli, da sem razmišljal samo o tem, kaj vam bom povedal, če izgubim to tekmo. Ne vem, kako mi je uspelo. Nimam besed. To je bila ena najbolj norih tekem.”

Ni šlo brez drame in izbruhov

V razmaku dveh minut je Kyrgios poklical na igrišče glavno sodnico Marijo Veljović in ji rekel “bro” in “dude”. Nato je vpil nanjo: “Ne razumeš! Poravnana sva na 1:1 v petem nizu! Pokvarila boš tekmo!” Težava zanj je bila v napravi, ki zazna dotik mreže, vmes pa se ni strinjal z odločitvijo glede servisa njegova nasprotnika. Na njegovo srečo za izbruh ni bil kaznovan, tako da je ohranil mirno glavo, kar mu je pomagalo do zmage.