Next Gen: Korda skozi šivankino uho v finale; lahko preseneti Alcaraza?

Carlos Alcaraz bo izjemen teden poizkušal zaključiti z zmago proti Kordi. (Foto: Twitter)

V Milanu smo na Next Gen le še en dvoboj oddaljeni od tega, da dobimo naslednika Hyeona Chunga, Stefanosa Tsitsipasa in Jannika Sinnerja. Za naslov najboljšega na turnirju naslednje generacije si bosta nasproti stala Carlos Alcaraz in Sebastian Korda.

V polfinalu smo spremljali dva obračuna s povsem drugačnim potekom. 18-letni Carlos Alcaraz, ki v Milanu prepričljivo premaguje vse nasprotnike po vrsti, je v polfinalu povsem brez kakršnihkoli težav premagal še dve leti starejšega Argentinca Sebastiana Baeza. Po uri in 4 minutah igre je Španec, ki lahko postane drugi zaporedni zmagovalec Next Gen ATP Finals turnirja s starostjo 18 let, dvoboj dobil s 4:2, 4:1 in 4:2.

Precej bolj izenačeno je bilo v prvem polfinalu, v katerem sta si nasproti stala Američana Sebastian Korda in Brandon Nakashima. Igralca, ki sta v letošnji sezoni naredila ogromen skok po ATP lestvici navzgor (Korda je 39. igralec sveta, Nakashima 63.), sta uprizorila kar nekaj preobratov.

Prvi niz je dobil Korda, naslednja dva Nakashima, četrtega znova Korda. Finalista je tako določil peti niz, v katerem si je Nakashima v 4. igri pri vodstvu z 2:1 priigral lepo priložnost. Na voljo je imel namreč dve povezani ‘break’ žogici, v kolikor bi katero izmed njih izkoristil, bi v naslednji igri serviral za zmago. To se ni zgodilo, je pa zato že v naslednji igri do ‘breaka’ prišel Korda, ki je nato dvoboj tudi uspešno zaključil.

18-letnik proti 21-letniku

Zmagovalec Next Gen ATP Finals 2021 bo znan v nedeljo, ko bosta ob 21. uri loparja prekrižala Carlos Alcaraz in Sebastian Korda. Igralca si bosta nasproti stala prvič, stavnice pa v vlogo favorita postavljajo tri leta mlajšega Španca.