Nesrečen poraz Klepačeve v četrtfinalu mešanih dvojic v Wimbledonu

Klepačeva v Wimbledonu ostala brez polfinala. (Foto: Instagram)

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se v paru skupaj z Jean-Julienom Rojerjem ni uspela prebiti v polfinale Wimbledona. Slovensko-nizozemsko navezo je po uri in 24 minutah igre z rezultatom 7:6(6) in 6:2 premagala dvojica Skupski N./Krawczyk D.

Andreja in Jean-Julien Rojer sta dvoboj pričela odlično, povedla s 3:1, a nasprotnika sta rezultat hitro poravnala na 3:3. Klepačeva je servirala naravnost izvrstno in do podaljšane igre dobila prav vse točke na svoj začetni udarec. Slovenka in Nizozemec sta v tie-breaku že povedla s 6:1 in vse je kazalo, da bosta dobila prvi niz. A na koncu temu ni bilo tako. Neal Skupski in Desirae Krawczyk sta dobila kar 7 točk zapored in podaljšano igro dobila z rezultatom 8:6.

Momentum britansko-ameriške naveze se je nadaljeval tudi v drugem nizu, kjer je Neal in Desirae odigrala skoraj brez napak. Klepačeva ni več našla servisa, ki jo je krasil v prvem nizu, nasprotnika pa sta dvoboj hitro zaključila z zmago v drugem nizu z rezultatom 6:2.

Wimbledon (Velika Britanija, £17,066,000, travnata podlaga, zunaj), dvojice (meš)
1. kolo: (14)Rojer J./Klepač A. prosto
2. kolo: (14)Rojer J./Klepač A. – Escobar G./Zvonareva V. 7:6(5), 6:4
Osmina finala: (14)Rojer J./Klepač A. – Bopanna R./Mirza S. 6:3, 3:6, 11:9
Četrtfinale: (14)Rojer J./Klepač A. –  (7)Skupski N./Krawczyk D. 6:7(6), 2:6