Nemci brez Zvereva izgubili s Kazahstanom
Nemci, branilci naslova teniškega tekmovanja mešanih dvojic Unitd Cup, se poslavljajo od letošnjega tekmovanja. Brez poškodovanega prvega zvezdnika Alexandra Zvereva, ki ima težave z bicepsom, jih z 2:1 v avstralskem Perthu v četrtfinalu izločil Kazahstan.
Zvereva, ki si trudi pozdraviti poškodbo pravočasno pred odprtim prvenstvom Avstralije v Melbournu, je v Perthu zamenjal Daniel Masur, ki pa je kljub dobri igri v treh nizih izgubil proti Aleksandru Ševčenku s 7:6 (7:5), 2:6, 2:6.
Zverev, ki je v predtekmovanju prinesel Nemčiji točke v dvobojih z Brazilijo in Kitajsko, zdaj čaka natančna zdravniška navodila, da bo lahko začel z rehabilitacijo. Še dan pred današnjo četrtfinalno tekmo prav nič ni kazalo na poškodbo, saj je Nemec v Perthu prav užival, na Instagramu pa med drugim objavil tudi slike s silvestrskega ognjemeta v metropoli na zahodu Avstralije,.
V Sydneyju se je med osmerico že prebila Poljska. Številka dve na lestvici WTA Iga Swiatek je v ponovitvi finala odprtega prvenstva Francije 2023 priborila odločilno točko v dvoboju s Čehinjo Karolino Muchovo. Poljska s Češko je dvoboj dobila z 2:1.
Vir: Tenis Slovenija, STA
- Paula Badosa v Melbournu izločila tretjo nosilko Coco Gauff - 21 januarja, 2025
- Zadnja četrtfinalista Alex de Minaur in Emma Navarro - 21 januarja, 2025
- Iga Swiatek neusmiljena do nemške tekmice - 20 januarja, 2025
- Paula Badosa v Melbournu izločila tretjo nosilko Coco Gauff - 21 januarja, 2025
- Zadnja četrtfinalista Alex de Minaur in Emma Navarro - 21 januarja, 2025
- Iga Swiatek neusmiljena do nemške tekmice - 20 januarja, 2025