Naomi Osaka preko prve igralke sveta do zmage v Pekingu

Japonka Naomi Osaka je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Pekingu z denarnim skladom 8,2 milijona dolarjev. Četrta igralka sveta je bila s 3:6, 6:3 in 6:2 boljša od prve igralke sveta Avstralke Ashleigh Barty.

REUTERS/Thomas Peter

V prvem nizu je bila boljša 19-letna Bartyjeva, ki ji je v šesti igri uspelo odvzeti servis Japonki, v deveti pa je osvojen niz s 6:3 potrdila z asom.

V nadaljevanju je pobudo prevzela 21-letna Osaka, ki je v drugem nizu izkoristila drugo priložnost za odvzem servisa nasprotnici in izid v nizih izenačila na 1:1.

Odločilni tretji niz je bolje začela lanska zmagovalka OP ZDA Osaka, ki je takoj odvzela servis Avstralki in v nadaljevanju potrdila odvzem servisa. Niz je nadaljevala v podobnem slogu, v sedmi igri je znova odvzela servis Avstralki, v naslednji igri pa na svoj servis po 110 minutah dvoboja potrdila tretjo turnirsko zmago letos.

Osaka, ki se bo v ponedeljek povzpela na tretje mesto na lestvici WTA, je prva neevropska zmagovalka Pekinga po Američanki Sereni Williams in letu 2013. Skupno je Japonka osvojila svoj peti turnir WTA, Bartyjeva na drugi strani pa ostaja pri šestih turnirskih zmagah.