[NAJ, NAJ, NAJ] Tamara Zidanšek najvišje do sedaj, sunkovit povratek Keysove, Kanadčan izgubil 16 mest

Pred Tamaro je zdaj nastop v Wimbledonu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Rubrika “NAJ, NAJ, NAJ” je še ena od novosti na portalu Teniskisvet.si. V njej bomo vsak ponedeljek opozorili na igralce, ki so na ATP in WTA lestvici prišli do nove najboljše uvrstitve, preverili pa bomo tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Miloša Raonića na povratku med najboljše čaka težka pot. (Foto: Google)

Prav tako bo v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

V minulem tednu se je z nastopi v Adelajdi prvič med najboljših 50 na svetu prebil 26-letni Arthur Rinderknech. Francoz je bil na turnirju serije ATP 250 celo blizu turnirske zmage, katero mu je na koncu preprečil domačih Thanasi Kokkinakis. Avstralec je s ponedeljkom pridobil kar 42 mest, a se, ker še vedno ni član elitne 100-terice, ni znašel na spodnjem spisku igralcev.

Ob Rinderknechu se je med drugim do svoje naj uvrstitve v karieri prebil tudi Španec Carlos Alcaraz, ki od zdaj naprej velja za 31. igralca sveta. V Adelajdi je blestel še en Francoz, in sicer Corentin Moutet, ki je v polfinalu klonil prav proti Rinderknechu. Moutet je med vsemi iz elitne 100-terice ta teden pridobil največ, napredoval je namreč za 15 mest. Mesto več je izgubil še vedno manjkajoči Miloš Raonić, katerega po novem najdemo na 85. mestu. Dvanajst mest je izgubil Italijan Stefano Travaglia.

Od Slovencev na 111. mestu najdemo Aljaža Bedeneta, 179. mesto zaseda Blaž Rola, 322. igralec sveta je Blaž Kavčič. Med vsemi je znova največ mest pridobil Tomas Lipovšek Puches, ki je iz 656. mesta skočil na položaj številka 642.

89. mesto: John Millman (-9)

Na WTA lestvici se je med elitno 30-erico prvič v karieri prebila Tamara Zidanšek, ki po novem velja za 29. igralko sveta. Od Slovenk med elitno 100-terico najdemo še Kajo Juvan, na 89. mestu, tretja najvišje uvrščena slovenska teniška igralka pa je še naprej Polona Hercog (137. na WTA lestvici).

Sunkovit povratek med najboljše je s tem ponedeljkom uspel Madison Keys. Američanka je pred tednom dni na WTA lestvici izgubila kar 31 mest, nato pa naravnost navdušila na WTA 250 turnirju v Adelajdi, kjer je pokorila vso konkurenco in po lestvici skočila za kar 32 mest. Viden skok je med drugim uspel tudi njeni rojakinji Alison Riske, ki je v finalu turnirja v Adelajdi klonila prav proti Keysovi. Pridobila je 11 mest.

Najvišje do sedaj je zmagovalka WTA 500 turnirja v Sydneyju, Španka Paula Badosa, ki je po novem na 6. mestu, 10 mest nižje, prav tako na njenem najvišjem položaju do sedaj, je mlada Cori Gauff. Med igralkami, ki so na lestvici največ izgubile, velja izpostaviti Britanko Heather Watson, ki je padla za 20 mest in po novem zaseda 94. mesto, 16 mest je izgubila Ukrajinka Marta Kostyuk.

Madison Keys je osvojila turnir v Adelajdi, odlično pa je pričela tudi z nastopi na OP Avstralije. (Foto: Twitter)