[NAJ, NAJ, NAJ] – Rekorden skok Ćorića, Kanadčan visoko kot še nikoli, Kerberjeva izgubila 20 mest

Borna Ćorić je pridobil kar 123 mest. (Foto: Twitter)

S posodobitvijo ATP in WTA lestvice je znova napočil čas za rubriko “NAJ, NAJ, NAJ”, v kateri opozarjamo na igralce, ki so prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

Prvo ime preteklega tedna je brez dvoma Hrvat Borna Ćorić, nekoč že 12. igralec sveta. 25-letni Zagrebčan je v Cincinnatiju po vrsti premagal Lorenza Musettija, Rafaela Nadala, Roberta Bautisto Aguta, Felixa Auger-Aliassimea, Camerona Norriea in v finalu še Stefanosa Tsitsipasa. Osvojil je 1000 ATP točk, ki so ga na ATP lestvici iz 152. mesta izstrelile na položaj številka 29.

Svojo najboljšo dosedanjo uvrstitev sta izboljšala dva člana elitne 10-erice. Cameron Norrie se je prvič prebil na 9. mesto, še mesto višje je Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Počasi, a vztrajno se najboljši 20-erici približuje Botic van de Zandschulp. Med člani elitne 100-terice je največ izgubil Nemec Daniel Altmaier (-13), ki je padel na 93. mesto, mesto manj je izgubil Corentin Moutet (112.).

Od Slovencev je še naprej najvišje Aljaž Bedene, ki bo na OP ZDA morda že odigral zadnji turnir v karieri. Zaseda 343. mesto.

WTA

V Cincinnatiju je izjemno formo še enkrat potrdila tudi Caroline Garcia, nekoč že 4. igralka sveta. Francozinja že od meseca junija naprej naravnost blesti, kar se vse bolj pozna tudi pri njeni uvrstitvi na WTA lestvici. Z zmagoslavjem v Ohiu je pridobila še 18 mest in se povzpela na 17. mesto. Skok med najboljših 50 (48.) je uspel Ajli Tomljanović (+15).

Vse bližje elitni 10-erici je letos izjemna Beatriz Haddad Maia, ki je zdaj že 15. igralka sveta. Za razliko od Brazilke pa po WTA lestvici navzdol polzi še ena levičarka, in sicer Angelique Kerber. Trikratna zmagovalka turnirjev za Grand Slam je izgubila še 20 mest in pristala na 52. mestu.

Najvišje uvrščena Slovenka je še naprej Kaja Juvan, ki po novem zaseda 70. mesto, na 82. ji sledi Tamara Zidanšek.

Caroline Garcia je zaigrala v tretjem finalu WTA 1000 turnirja. Vse je dobila. (Foto: Twitter)