[NAJ, NAJ, NAJ] Najboljša Kitajka pridobila 23 mest, Musetti vse bližje elitne 50-erici

Lorenzo Musetti je velik up italijanskega tenisa. (Foto: Twitter)

Rubrika “NAJ, NAJ, NAJ” je še ena od novosti na portalu Teniskisvet.si. V njej vsak ponedeljek opozarjamo na igralce, ki so na ATP in WTA lestvici prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

Do svoje nove najboljše uvrstitve v karieri je prišel Italijan Lorenzo Musetti. Igralec, ki je pred dnevi dopolnil 20 let, je po novem 56. igralec sveta, s čimer velja “šele” za četrtega najvišje uvrščenega Italijana. Matteo Berrettini in Jannik Sinner sta člana elitne 10-erice, na 21. mestu se nahaja Lorenzo Sonego, 15 mest nižje je Fabio Fognini.

Visoko kot še nikoli doslej so med drugim tudi Belorus Ilya Ivashka (41.), Američan Jenson Brooksby (43.) in Botic Van de Zandschulp (47.). Z posodobljeno lestvico sta največ mest pridobila zmagovalec in finalist turnirja serije Challenger v Gran Canarii, Italijan Gianluca Mager in Španec Roberto Carballes Baena. Prvi je pridobil 9 mest, drugi 8.

Največ mest je izgubil Argentinec Francisco Cerundolo, ki je iz 76. mesta padel na 100., iz elitne 100-terice je izpadel tudi Steve Johnson, ki je izgubil 22 mest. Od Slovencev je 67 mest izgubil Blaž Kavčič, ki je padel na 431. mesto, najvišje uvrščeni Slovenec Aljaž Bedene je pridobil 3 mesta in pristal na 133. položaju, mesto je pridobil Blaž Rola (178.).

WTA

Na WTA turneji sta se v preteklem tednu odvijala turnirja serije WTA 250 v Lyonu in Monterreyju. Na ponedeljkovi osveženi lestvici so največ pridobile igralke, ki so se v Franciji in Mehiki najbolj izkazale. Finalistka Lyona Dayana Yastremska je skočila za kar 37 mest in pristala na 103. mestu. Zmagovalka turnirja Shuai Zheng je pridobila 23 mest.

Finalistka Monterreyja Camila Osorio Serrano je po novem visoko kot še nikoli (35. mesto), največ mest (po 16) pa so izgubile Viktorija Golubić, Irina-Camelia Begu in Marie Bouzkova.

Najvišje uvrščena Slovenka Tamara Zidanšek je ostala na 22. mestu, Kaja Juvan je izgubila tri mesta in zdaj velja za 85. igralko sveta.

Kitajka Shuai Zheng se je po naslovu v Lyonu na WTA lestvici povzpela za kar 23 mest. (Foto: Twitter)

35. mesto: Camila Osorio Serrano