[NAJ, NAJ, NAJ] – Mayar Sherif piše zgodovino egipčanskega ženskega tenisa, izjemna Tunizijka že 6. igralka sveta

Mayar Sherif piše zgodovino egipčanskega tenisa. (Foto: Twitter)

Po tednu dni je znova napočil čas za rubriko “NAJ, NAJ, NAJ”, v kateri ob vsaki posodobitvi ATP in WTA lestvice opozarjamo na igralce, ki so prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Nizozemec van de Zandschulp že med najboljšimi 30-imi. (Foto: Twitter)

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

ATP

Na prenovljeni ATP lestvici je finalist turnirja serije ATP 1000 v Rimu Stefanos Tsitsipas pridobil mesto in se tako na mesto približal svoji do sedaj najboljši uvrstitvi. Postal je namreč 4. igralec sveta, avgusta leta lani pa je že zasedal 3. mesto.

Počasi, a vztrajno se najboljši 30-erici na svetu približujeta Američana Tommy Paul in Jenson Brooksby, ki iz tedna v teden pridobivata po nekaj mest. Še višje, že na 29. mestu, je Nizozemec Botic van de Zandschulp. Največji skok je v tem tednu uspel finalistu turnirja serije Challenger v Bordeauxu Quentinu Halysu, ki je pridobil 14 mest in pristal na 86. mestu sveta. Največ, kar 23 mest, je izgubil po novem 62. igralec sveta Federico delbonis.

Najvišje uvrščena Slovenca Aljaž Bedene in Blaž Rola sta oba izgubila po nekaj mest. Bedene je po novem 175. igralec sveta, Rola 290.

WTA

Pri dekletih je Kaja Juvan pridobila 3 mesta in skočila na 81. položaj, medtem ko je Tamara Zidanšek (25. na WTA) tokrat eno mesto izgubila.

Korak po korak se samemu svetovnemu vrhu približuje Tunizijka Ons Jabeur, ki je zdaj že 6., zgodovinski uspeh pa je uspel še eni Afričanki, in sicer Mayar Sherif, ki je postala prva Egipčanka, ki se lahko pohvali z uvrstitvijo med najboljših 50 igralk na svetu.

S ponedeljkom je znotraj elitne 100-terice največ (23 mest) izgubila Hrvatica Perta Martić (70. na WTA), največ (+26) je pridobila Američanka Clara Liu (92. na WTA).

6. mesto: Ons Jabeur
17. mesto: Leylah Fernandez
24. mesto: Jill Teichmann
49. mesto: Beatriz Haddad Maia
50. mesto: Mayar Sherif
52. mesto: Elena-Gabriela Ruse
65. mesto: Maryna Zanevska
67. mesto: Anna Bondar