[NAJ, NAJ, NAJ] Dva sanjska tedna ameriške Hrvatice, Alcaraz že 5., največ pridobil Italijan

Musetti je znotraj elitne 100-terice pridobil največ. (Foto: Twitter)

S posodobitvijo ATP in WTA lestvice je znova napočil čas za rubriko “NAJ, NAJ, NAJ”, v kateri opozarjamo na igralce, ki so prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

Na ATP lestvici sta oba finalista močnega ATP 500 turnirja v Hamburgu prišla do svoje nove najboljše uvrstitve. Zmagovalec Lorenzo Musetti je iz 62. mesta skočil kar 31 mest višje, s čimer mu je med vsemi igralci znotraj elitne 100-terice uspel tudi največji skok naprej. Španec Carlos Alcaraz je na drugi strani pridobil še eno mesto in pristal na mestu 5. igralca sveta.

Visoko kot še nikoli so še Francisco Cerundolo (24.), Tallon Griekspoor (46.), Alejandro Tabilo (64.) in še kar nekaj drugih igralcev. Največji padec po ATP lestvici navzdol je utrpel Mikael Ymer, ki je izgubil 17 mest in pristal na 108. položaju. Veliko sta izgubila tudi Francoza Hugo Gaston (-16) in Richard Gasquet (-15).

Najvišje uvrščeni Slovenec Aljaž Bedene (283.) je pridobil dve mesti, Blaž Rola (508.) jih je izgubil 43.

WTA

Na WTA turneji se še naprej nadaljuje sanjski julij za Bernardo Pero. V Zadru rojena Američanka je po Budimpešti (WTA 250) osvojila še turnir serije WTA 250 v Hamburgu, pridobila novih 27 mest in pristala na položaju 54. igralke sveta. Tako visoko še ni bila.

Zmagovalka v Palermu (WTA 250) Irina-Camelia Begu (33.) je pridobila 12 mest, največ so izgubile Elena-Gabriela Ruse (-35), Kristina Kucova (-28) in Maryna Zanevska (-27). Prvi dve sta po novem izgubili tudi mesto med elitno 100-terico, medtem ko je Belgijka na 99. mestu.

Od Slovenk je še naprej najvišje Kaja Juvan (63.), ki je tokrat tri mesta izgubila. Sledi ji Tamara Zidanšek (83.), ki je dve mesti pridobila.

Bernarda Pera je ujela izjemno formo. (Foto: Twitter)

54. mesto: Bernarda Pera
59. mesto: Anastasia Potapova
65. mesto: Lucia Bronzetti
76. mesto: Diane Parry
82. mesto: Magdalena Frech
84. mesto: Harriet Dart
92. mesto: Xiyu Wang