[NAJ, NAJ, NAJ] – 26-letni švicarski up pridobil kar 31 mest, finalistka Rolanda Garrosa 2019 vse bližje izpadu iz elitne 100-terice

Do kam lahko poseže Huesler? (foto: twitter)

S posodobitvijo ATP in WTA lestvice je znova napočil čas za rubriko “NAJ, NAJ, NAJ”, v kateri opozarjamo na igralce, ki so prišli do nove najboljše uvrstitve, preverimo pa tudi, kdo je na lestvici zabeležil največji skok oz. padec.

Prav tako je v rubriki “NAJ, NAJ, NAJ” možno preveriti, na katerem položaju se nahajajo vsi slovenski predstavniki, ki so uvrščeni na ATP ali WTA lestvico.

ATP

S prvo oktobrsko posodobitvijo ATP lestvice sta znotraj elitne 100-terice pričakovano največ pridobila zmagovalca pravkar minulih ATP turnirjev. Marc-Andrea Huesler, ki je v Sofiji zaigral v svojem prvem ATP finalu in takoj prišel do lovorike, je pridobil kar 31 mest in skočil na 64. mesto. Še višje se nahaja Yoshihito Nishioka, zmagovalec turnirja v Seulu, ki je po skoku za 15 mest pristal na položaju 41.

S tem je Japonec tudi izboljšal svojo najboljšo uvrstitev na ATP lestvici do sedaj, tako kot tudi Taylor Fritz (11.), Lorenzo Musetti (27.), Bradon Nakashima (47.) in še nekateri ostali igralci znotraj elitne 100-terice. Največ (12 mest) je tokrat izgubil Hugo Dellien, mesto manj Thanasi Kokkinakis, ki je po novem 91. Iz elitne 50-erice je izpadel Filip Krajinović.

WTA

Na WTA lestvici je Tamara Zidanšek izgubila 9 mest, s tem izgubila tudi mesto med elitno 100-terico, ni pa se znašla na spisku petih igralk, ki so znotraj najboljših 100 v tem tednu največ izgubile. Kar 25 mest je izgubila finalistka Rolanda Garrosa 2019 Marketa Vondroušova, ki že od aprila dalje ne nastopa zaradi poškodbe zapestja.

Prav toliko mest, kolikor jih je Čehinja izgubila, pa jih je pridobila Egipčanka Mayar Sherif, ki po novem velja za 49. igralko sveta. Visoko kot še nikoli so Veronika Kudermetova (12.), Liudmila Samsonova (22.), Ana Bogdan (46.) in še nekatere igralke iz elitne 100-terice.

Marketa Vondroušova je zadnjo tekmo odigrala v aprilu. (Foto: Twitter)