Nadal z devetimi igrami zapored končal upe Argentinca

Rafael Nadal je tretji polfinalist OP Francije, po tem ko je v štirih nizih s 6:3, 4:6, 6:4 in 6:0 premagal Diega Schwartzmana! Argentinec je sicer prekinil njegov niz 36 zaporedno osvojenih nizov v Parizu in v tretjem nizu celo vodil s 4:3, toda po tistem je sledila menjava stražarjev. Španec je prevzel nadzor, zabeležil devet iger zapored (Diego je dobil samo še 7 točk do konca tekme!) in slavil po 2 urah in 45 minutah igre. Zdaj čaka zmagovalca tekme Novak Đoković – Matteo Berretini.

Rafael Nadal si je priigral še 14. polfinalni nastop na Odprtem teniškem prvenstvu Francije. Španec je bil v četrtfinalu s 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 boljši od Diega Schwartzmana. V polfinalu se bo tretjepostavljeni Nadal pomeril z zmagovalcem dvoboja med prvim igralcem sveta Srbom Novakom Đokovićem in Italijanom Matteom Berrettinijem.

Nadal lovi že 14. končno zmago na Rolandu Garrosu in skupno 21. Grand Slam.

V četrtfinalnem obračunu se je v uvodu deseti igralec sveta Schwartzman dobro kosal s Špancem in mu že v prvem nizu enkrat odvzel servis, a je sam izgubil dve igri na svoj servis in niz izgubil s 3:6. V drugem pa je dvakrat zlomil servis 35-letnega nasprotnika in ga dobil s 6:4. S tem se je končala dominanca 36 zaporednih osvojenih nizov Nadala na Rolandu Garrosu, ki se je začela leta 2019. V tretjem nizu je bil Argentinec do devete igre še konkurenčen Špancu, potem pa je Nadal izkoristil drugo priložnost za odvzem servisa Schwartzmanu, kar je nato potrdil z zanesljivo igro na svoj servis (6:4). Četrti niz je bil za Majorčana samo še formalnost, v pol ure ga je dobil s 6:0, s čimer je prišel do 105. zmage na pariškem pesku ob zgolj dveh porazih.

Nadal je po tekmi povedal:

“Diego je odličen igralec, vedno je težko igrati proti njemu. Neverjetno je, da bom znova igral v polfinalu. Zame je vedno čustveno igrati v Parizu. To je zame najpomembnejši turnir in zelo sem vesel te težke zmage. Drugi niz sem začel slabo, a sem se vrnil in zaigral agresivneje,” je takoj po dvoboju, ki je trajal dve uri in 48 minut, dejal Nadal. “Vedno sem čutil podporo družine. Vedno so mi bili pripravljeni pomagati, ne morem se jim dovolj zahvaliti. Brez njihove podpore in podpore navijačev v težkih trenutkih bi bil pri 35 letih zelo težko tu,” je še dejal Španec, za katerega bo petkov polfinale že 35. polfinale na turnirjih največje četverice.