Nadal se po 15 letih vrača v Dubaj

Rafael Nadal (Foto: Tennis Channel)

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je potrdil, da bo po Odprtem prvenstvu Avstralije po 15 letih zaigral tudi v Združenih arabskih emiratih na turnirju serije ATP 500 v Dubaju, so po pisanju srbske tiskovne agencije Tanjug na spletni strani sporočili organizatorji tekmovanja.

Turnir z nagradnim skladom 2,67 milijona evrov bo v Dubaju na sporedu med 27. februarjem in 4. marcem.

Nadal v Dubaju ni igral vse od leta 2008, osvojil pa ga je leta 2006, potem ko je v finalu premagal švicarskega asa Rogerja Federerja.

“Navdušeni smo, ker bomo lahko eno najbolj prepoznavnih športnih ikon znova pozdravili na turnirju v Dubaju. Ko je nazadnje Nadal igral v Dubaju, je v sezoni osvojil tri turnirje velike četverice, zdaj pa se bo sem vrnil z rekordnim številom osvojenih Grand Slamov,” je v izjavi sporočil direktor turnirja Colm McLoughlin.

Nadal bo na prihajajočem OP Avstralije po odpovedi prvega igralca lestvice ATP in rojaka Carlosa Alcaraza prvi nosilec in hkrati branilec naslova. Lani je v finalu po preobratu s 3:2 v nizih ugnal Rusa Daniila Medvedeva.