Nadal mimo Tsitsipasa do 11. finala v Rimu

Rafael Nadal še 11. v finalu ATP turnirja v Rimu. (Foto: Twitter)

Rafael Nadal je na turnirju serije ATP Masters v Rimu tudi v svojem polfinalnem obračunu dokazal, da se forma vzpenja. Španski tenisač je z rezultatom 6:3 in 6:4 ugnal Grka Stefanosa Tsitsipasa in si tako zagotovil že 11. finale v prestolnici Italije.

V letih 2015, 2016 in 2017 se je pot Rafaela Nadala v Rimu končala v četrtfinalu, zdaj pa je 32-letni Španec le še korak oddaljen od tega, da še 9. v karieri osvoji tamkajšnji turnir serije ATP Masters.

Majorčan se je v polfinalnem obračunu še drugič v 7 dneh pomeril proti Stefanosu Tsitsipasu in se Grku oddolžil za poraz v Madridu. Tokrat je Rafael Nadal storil precej manj napak, njegovi forehand udarci pa iz dvoboja v dvoboj delujejo bolj natančno in nevarno.

Zadoščal en “break” v vsakem nizu

Nadal in Tsitsipas sta se v polfinalu turnirja v Madridu zamudila 2 uri in 38 minut, tokrat pa je španski as vse skupaj zaključil hitreje kot v dveh urah. Tako v prvem kot tudi drugem nizu je Grku enkrat vzel servis, ob izjemno suverenih igrah na lastni začetni udarec, pa je bilo to več kot dovolj za prepričljivo zmago.

V velikem finalu se bo Španec pomeril proti zmagovalcu obračuna med Novakom Đokovićem in Diegom Schwartzmanom. Proti Srbu, ki velja za absolutnega favorita dvoboja, se je Rafa v Rimu nazadnje pomeril lani v polfinalu. Tedaj se je zmage z 2:0 v nizih veselil kasnejši zmagovalec turnirja Rafael Nadal.

ATP Masters Internazionali BNL d’Italia (Rim, €5,207,405, pesek, zunaj), posamezno (M), polfinale
Đoković N. (Srb/1) – Schwartzman D. (Arg)
Tsitsipas S. (Grč/8) – Nadal R. (Špa) 3:6, 4:6