Tamara Zidanšek pozitivno zre proti prihajajoči sezoni. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

Ponedeljek na WTA 250 turnirju na Tenerifih ni prinesel slovenske zmage. V 1. kolu glavnega dela turnirja sta se poslovili tako 2. nosilka Tamara Zidanšek kot tudi srečna poraženka Kaja Juvan.

Tamara Zidanšek v Tenerifih poražena po treh nizih. (Foto: Matic Klansek Velej / Sportida)

20-letna Ljubljančanka je kljub porazu v 2. kolu kvalifikacij v Španiji dobila še eno priložnost, ki pa je ni uspela izkoristiti. Še drugič zapored je na Tenerifih v dvoboju povedla z 1:0 v nizih, na koncu pa izgubila. Po Alioni Bolsovi Zadoinov jo je tokrat ustavila še Anna Karolina Schmiedlova. Slovakinja, ki na WTA lestvici zaseda 90. mesto, je po 2 urah in 24 minutah slavila zmago s 4:6, 6:1 in 6:4, ter tako rezultat v zmagah na medsebojnih tekmah povečala na 3:0.

Že pred pričetkom 1. kola je bilo jasno, da se bo z zmagovalko dvoboja Juvan – Schmiedlova v 2. kolu pomerila boljša iz obračuna med Jaqueline Adino Cristian in Tamaro Zidanšek. Dvoboj igralk, ki sta v letošnji sezoni precej napredovali, je po 2 urah in 10 minutah dobila 23-letna Romunka. Bilo je 7:5, 4:6 in 6:1.

Od Slovenk se bo na Tenerifih za odmeven rezultat tako potegovala le še Andreja Klepač, ki v dvojicah skupaj s Hrvatico Darijo Jurak lovi zlata vredne točke v boju za mesto na zaključnem turnirju najboljših osmih parov sezone.

WTA 250 Tenerife (Španija, $235.238, trda podlaga), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Juvan K. (Slo/1) – Lobo Corral E. (Špa) 6:0, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Juvan K. (Slo/1) – Bolsova Zadoinov A. (Špa) 6:4, 6:7(6), 6:7(5)