Montreal: Zmagovalni niz Ige Swiatek se je končal pri številki devet po presenetljivem porazu v osmini finala Montreala

Zmagovalni niz Ige Swiatek se je presenetljivo končal pri devetih zaporednih zmagah, potem ko je poljsko teniško zvezdnico v osmini finala Montreala premagala Clara Tauson.

Pred mesecem dni je tretja igralka sveta z lahkoto premagala Tauson s 6-4, 6-1 na poti do svoje prve zmage na Wimbledonu in skupno šestega naslova za Grand Slam.

Po zmagi na Wimbledonu je Swiatek slavila tudi v uvodnih dveh krogih turnirja v Kanadi. Nato pa je naletela na 16. nosilko Tauson, ki je tokrat igrala precej bolje in pripravila presenečenje z zmago 7-6 (1), 6-3.

V prvem nizu je Dankinja povedla s 5-3, a ni uspela zaključiti niza na svoj servis. Kljub temu je 22-letnica ostala zbrana in v podaljšani igri osvojila šest zaporednih točk od 1-1 dalje ter dobila prvi niz.

S prednostjo enega niza je Tauson hitro prišla do brejka tudi v drugem. Swiatek se ni predala in je uspela odvzeti servis nazaj, a je 16. nosilka znova ohranila mirne živce in si priigrala še en brejk v osmi igri, nato pa brez težav zaključila dvoboj.

Kaj je Tauson pomislila, ko ji je Swiatek vzela brejk nazaj? In kdo je njena naslednja nasprotnica?

Na novinarski konferenci po tekmi so Tauson vprašali, kako je v sebi reagirala, ko ji je Swiatek v drugem nizu odvzela brejk.

“Vedela sem, da se bo borila do konca. Navsezadnje je šampionka, in šampioni nikoli ne nehajo. Pravzaprav se nisem počutila tako slabo zaradi izgubljenega servisa, saj sem čutila, da igram pravilno. Le da je tisto igro odigrala bolje kot jaz,” je pojasnila Dankinja.

“Mislim, da sem imela malo več sreče pri vračanju servisov, in začela je z dvojno napako v naslednji igri, kar mi je dalo nekaj dodatne samozavesti za nadaljevanje. Zdelo se mi je, da imam ob koncu niza rahlo psihološko prednost. Mislim, da sem pokazala, da lahko ostanem zbrana pod pritiskom.”

V četrtfinalu Montreala se bo Tauson pomerila z Madison Keys.