Miami: Uspešen začetek Hercogove in Jakupovićeve

Polona Hercog zanesljivo mimo Madžarke. (Foto: Instagram/Polona Hercog)

Slovenski tenisačici Polona Hercog in Dalila Jakupović sta uspešno pričeli z misijo Miami. Prišli sta do zmage v 1. krogu kvalifikacij, zdaj pa sta obe le še zmago oddaljeni od preboja v glavni del turnirja, kamor je že neposredno uvrščena Tamara Zidanšek.

Kot prva se je v Miamiju na teren podala Dalila Jakupović, ki obračuna proti  110. igralki sveta Fioni Ferro ni pričela obetavno. V vsega 31 minutah je prvi niz izgubila z 1:6, a zato precej bolje zaigrala v nadaljevanju. Tako v drugem kot tudi tretjem nizu je po dvakrat odvzela servis nasprotnici in si po preobratu priigrala mesto v 2. krogu kvalifikacij. Tam se bo Primorka prvič v karieri pomerila proti Američanki Madison Brengle, ki velja za 98. igralko sveta.

Še bolj prepričljiva od Jakupovićeve je bila Polona Hercog, ki je 124. igralko sveta Fanny Stollar z igrišča odpihnila v manj kot uri igre. Bilo je 6:2 in 6:2, Hercogova pa tekom obračuna ni izgubila niti ene same igre na svoj začetni udarec.

Zadnjo oviro za preboj v glavni del tekmovanja bo Hercogovi predstavljala 108. igralka sveta Laura Siegemund. Oba dosedanja medsebojna obračuna sta pripadla Nemki, ki niza proti Poloni še ni izgubila.