Melbourne: Serena Williams zanesljiva, Osaka in Bartyjeva s težavami

Serena Williams Foto Patrick Mouratoglou FB (2)

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams še naprej kaže izjemno pripravljenost pred začetkom prvega Grand Slama sezone, Odprtega prvenstva Avstralije. Na pripravljalnem turnirju v Melbournu je gladko s 6:1 in 6:4 odpihnila Bolgarko Tsvetano Pironkovo. Več težav sta imeli številka 1 in 3, Avstralka Ashleigh Barty in Japonka Naomi Osaka.

Devetintridesetletna Williamsova, ki pred turnirjem Yarra Valley Classic ni igrala vse od lanskega odprtega prvenstva Francije, kjer je pred drugim krogom predala dvoboj zaradi poškodbe, je bila izjemno zanesljiva že v prvem krogu, v drugem pa je zmagovalka 23 turnirjev za veliki slam za zmago nad Pironkovo potrebovala le 74 minut. “Za zdaj gre vse dobro. Po načrtih. Res cenim te občutke, da lahko igramo tenis ob vsem, kar se ta čas dogaja po svetu,” je po novi zmagi dejala Williamsova, ki je v ponedeljek proti Rusiji Darji Gavrilovi oddala le štiri igre.

Williamsova bo na OP Avstralije od 8. februarja naprej lovila osmi naslov, skupaj pa že svojo 24. lovoriko, s čimer bi se izenačila z Avstralko Margaret Court na vrhu večne lestvice naslovov na turnirjih velike četverice.

Medtem pa Osaka in Bartyjeva nista imeli tako “lahkega” dela

Osaka je trdo garala v dvoboju proti Britanki Katie Boulter, 371. igralki svetovne lestvice, ki je v prvem krogu odpravil ameriško najstniško senzacijo Coco Gauff. Na koncu so vseeno prevladale izkušnje, pa tudi Osaka je po dvoboju dejala, da je dolgo trajalo, da je ujela pravi ritem. “Danes je bilo zame zares težko. Kot da bi bila povsem nova izkušnja, ker tako dolgo nismo igrali tukaj. Morala sem se otresti pritiska, pogledati vase in dvigniti igro na višjo raven,” je dejala Osaka.

Medtem pa je številka 1 Bartyjeva po udobni zmagi v prvem krogu tokrat naletela na odločnejšo tekmico. Potem ko je prvi niz dobila domačinka s 6:0, je drugi pripadel Čehinji Marie Bouzkovi, v tretjem pa je potem Bartyjeva dvoboj pripeljala do zmage. “Sredi dvoboja mi je očitno padla zbranost in kar naenkrat nisem znala več zaključevati točk, kot je treba. Ampak vesela sem, da mi je na koncu le uspelo,” je dejala Bartyjeva.

Tudi branilka naslova na peti celini Američanka ruskega rodu Sofia Kenin je oddala niz, a nato premagala rojakinjo Jessico Pegula s 5:7, 7:5 in 6:2. “Vesela sem, da mi je v drugem nizu uspelo preobrniti potek tekme … našla sem svoj ‘groove’,” je dejala Keninova.