Po pravi drami so se v Kranju zmage veselili domačini.

V polfinalu Zala ekipnega tekmovanja do 16 let smo videli dva povsem drugačna razpleta. ŽTK Maribor je upravičil vlogo favorita in ekipo TD Slovan ugnal s 7:0, za dramatičen zaključek pa so poskrbeli igralci TK Triglav Kranj in TK Center Court 1.

Seznam igralcev po ekipah
Preveri, kaj se bo še dogajalo v marcu na igriščih po Sloveniji

V Kranju so domačini po zmagi Luke Videnoviča nad Maticem Hribarjem povedli z 1:0, a gostje iz TK Center Court 1 so pripravili dober odgovor. Po zmagah Sare Mihelčič, Kaje Najzer in Marka Požonca so prišli do vodstva s 3:1, še bolje pa jim je v borbi za končno zmago kazalo v 5. srečanju. Gašper Matijašič si je namreč proti Marku Bernardu v drugem nizu priigral kar 8 zaključnih žogic, a Mark Bernard je prav vse rešil in na koncu dvoboj dobil z 2:6, 7:6(10) in 6:2.

Bernard je nato v paru z Laro Flerin dobil še prvo tekmo mešanih dvojic in rezultat v zmagah je bil poravnan na 3:3. V odločilnem sedmem dvoboju so se za zmago in s tem za finalno vstopnico pomerili dvojici Zalokar E./Videnovič L. in Najzer K./Požonec M. Sprva je znova bolje kazalo gostom, ki so prvi niz dobili s 6:4, v drugem pa bili le točko oddaljeni od tega, da povedejo s 5:1. Predstavnika TK Triglav Kranj sta se vrnila, drugi niz dobila s 7:5, odločilnega tretjega pa nato z rezultatom 10:8.

V finalu se bodo Kranjčani pomerili proti ekipi ŽTK Maribor, prvim favoritom za končno zmago. Štajerci v letošnji ligaški sezoni nastopajo v izjemno močni postavi, z Žigo Švecem, Paolom Angelijem, Pio Petelinšek in Nalo Kovačič na čelu. Mariborčani so v polfinalu brez težav in brez izgubljene tekme premagali ekipo TD Slovan.