Kavčič v Las Palmasu ob koncu dvoboja zapravil lepo prednost, v finale gre Španec

Blaž Kavčič se na Hrvaškem dobro počuti. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je na turnirju serije Challenger v Las Palmasu zapravil izjemno lepo priložnost, da se po šestih mesecih znova prebije v finale tovrstnega turnirja.

Blaz Kavčič ni izkoristil lepe priložnosti za preboj v finale turnirja serije Challenger. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

V polfinalu turnirja z nagradnim skladom 44.820 evrov je 34-letni Blaž Kavčič (254. na ATP lestvici) proti 400. igralcu sveta Carlosu Gimenu Valeru v odločilnem tretjem nizu vodil z dvojnim ‘breakom’ in bil na pragu zmage. Vodil je z rezultatom 4:1, kasneje pa imel pri vodstvu s 5:3 na voljo še zaključno žogico za zmago. Od tedaj naprej je Kavčič osvojil le še dve točki, 15-let mlajši tekmec pa kar 13 več.

Po dveh urah in 16 minutah se je tako zmage s 3:6, 6:1 in 7:5 prebil Španec, ki bo naslov lovil proti 8. nosilcu turnirja, Belgijcu Kimmerju Coppejansu (185. igralec sveta). Kavčič bo z uvrstitvijo v polfinale na ATP lestvici pridobil nekaj mest in se prebil na mesta okoli 240. položaja.