Kavčič na Challengerju v Italiji izločil še 1. nosilca kvalifikacij

Blaž Kavčič po preobratu boljši od Američana. (Foto: Instagram)

Blaž Kavčič, trenutno najizkušenejši slovenski igralec, ki nastopa na mednarodni sceni, se na turnirju serije Challenger v Bielli uspešno prebil skozi kvalifikacijsko sito. Popoldan se bo na istem turnirju v boj podal še Blaž Rola.

Blaž Kavčič je v 1. kolu kvalifikacij prepričljivo s 6:2 in 6:4 ugnal nekdaj 1. mladinca sveta Uladzimirja Ignatika, težje delo pa je imel v 2. kolu. Nasproti mu je stal nekdanji zmagovalec 1. divizije prvenstva NCAA Thai Son Kwiatkowski, sicer tudi 1. nosilec kvalifikacij v Bielli.

Američan je prvi niz dobil s 6:2, a Kavčiču je uspel preobrat. Drugi niz je dobil z rezultatom 6:3, tretjega pa kljub dvema izgubljenima igrama na svoj začetni udarec z rezultatom 6:2

Kavčič se je tako prebil v glavni del turnirja z nagradnim skladom 132.280. Tja je neposredno že uvrščen Blaž Rola, ki se bo še danes, v ponedeljek, v tekmi 1. kola pomeril proti Poljaku Kamilu Majchrzaku (109. igralec sveta). Možni nasprotniki Blaža Kavčiča v 1. kolu so Luca Nardi, Andreas Seppi, Lukas Lacko in Ernests Gulbis.