Kaja Juvan v četrtek v Portorožu proti branilki naslova, na igrišče tudi Klepačeva

V četrtek bomo na turnirju WTA Zavarovalnica Sava Portorož dobili vse četrtfinalistke v posamični konkurenci. Mesto med najboljšimi osmimi igralkami na turnirju serije WTA 250 si bo poizkušala priboriti tudi Kaja Juvan, ki bo zaigrala proti lanskoletni zmagovalki, Italijanki Jasmine Paolini. 

WTA Portoroz 0290 220913 MKV - Kaja Juvan v četrtek v Portorožu proti branilki naslova, na igrišče tudi Klepačeva
Kaja Juvan za četrtfinale proti Paolinijevi. (Foto: Matic Klanšek Velej / Sportida)

Četrtkov program v Portorožu bosta odprli Francozinja Diane Parry (71. na WTA) in Anastasia Potapova (45. na WTA), zadnji posamični obračun pa bo predvidoma ob 17. uri pripadel Kaji Juvan (72. na WTA) in Jasmine Paolini (55. na WTA). Italijanka, ki je lani osvojila turnir v Portorožu, je letos v 1. kolu s 7:5 in 6:1 ugnala hrvaško kvalifikantko Taro Wurth (219. na WTA).

Zmagovalka dvoboja se bo prebila v četrtfinale, kjer jo čaka obračun proti boljši iz dvoboja med Katerino Siniakova (82. na WTA) in Jodie Anno Burrage (151. na WTA). Ob že omenjenih igralkah se bo danes znova na igrišče podala tudi 1. nosilka turnirja Emma Raducanu (83. na WTA), katero bo izzvala Nemka Anna-Lena Friedsam (213. na WTA).

Zadnji dvoboj dneva bo pripadel Andreji Klepač, ki bo v paru z Lauro Siegemund lovila polfinalno vstopnico v dvojicah. Slovensko-nemško navezo čaka obračun proti dvojici Hart D./Panova A.

Četrtkov razpored

cetrtkov razpored - Kaja Juvan v četrtek v Portorožu proti branilki naslova, na igrišče tudi Klepačeva

WTA 250 Zavarovalnica Sava Portorož
(Slovenija, $251.750, trda podlaga, zunaj)

SLOVENSKI NASTOPI

Posamezno, 1. kolo
Juvan K. (Slo) – Cornet A. (Fra/6) 7:6(5), 6:1
Zidanšek T. (Slo) – Zakharova A. (Rus/Q) 6:4, 6:4

2. kolo
Juvan K. (Slo) – Paolini J. (Ita) [15.9., 17.00]
Zidanšek T. (Slo) – Bogdan A. (Rom) 1:6, 7:6(5), 1:6

Dvojice, 1. kolo
(1)Klepač A./Siegemund L. – Abduraimova N./Burrage J. 6:4, 2:6, 10:6
Friedsam A-L./Juvan K. – (4)Alexandrova E./Heisen V. 2:6, 7:5, 5:10
Babos T./Zidanšek T. – Morderger T./Morderger Y. 6:2, 6:1
Lovrič P./Smejkal L. – Busca C./Mihalikova T. 2:6, 1:6
Nagy A./Radišič N. – (2)Potapova A./Sizikova Y. 4:6, 3:6

Četrtfinale
Babos T./Zidanšek T. – Fomina A./Gamarra Martins I. 4:6, 6:2, 8:10
(1)Klepač A./Siegemund L. – Dart H./Panova A. [15.9., 18.30]