Kaja Juvan na Tenerifih za zmago potrebovala le 40 minut

Kaja Juvan v Dohi že do tretje zmage. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Druga najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Kaja Juvan je udarno pričela z nastopi na turnirju serije WTA 250 na Tenerifih. Za zmago proti prvi nasprotnici je potrebovala zgolj 40 minut.

Kaja Juvan brez težav mimo prve kvalifikacijske ovire. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Kaja Juvan je na Tenerifih za las zgrešila mesto v glavnem delu turnirja, kamor je kot 2. nosilka neposredno že uvrščena Tamara Zidanšek. Ta se bo v 1. kolu pomerila proti Švedinji Rebecci Peterson (76. igralka sveta). Tudi Juvanova je na dobri poti, da se pridruži Zidanškovi v glavnem delu turnirja, saj je v kvalifikacijah že zabeležila prvo zmago.

Po vsega 40 minutah igre je bila Ljubljančanka z rezultatom 6:0 in 6:1 boljša od domačinke Elene Lobo Corral, sicer nerangirane igralke. V zadnjem kolu kvalifikacij Juvanovo čaka obračun proti še eni domači igralki, in sicer proti Aloni Bolsova Zadoinov (181. igralka sveta). Za igralki bo to drugi letošnji medsebojni obračun, prvega je v Guadalajari (WTA 250) po dveh nizih dobila Slovenka.