Kaja Juvan kot sedma zapovrstjo klonila proti izkušenejši Slovakinji

Kaja Juvan klonila proti Schmiedlovi. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralki Kaji Juvan se na turnirju serije WTA 250 ni uspelo prebiti v četrtfinale. V tekmi 2. kola je proti 26-letni Slovakinji Anni Karolini Schmiedlovi imela svoje priložnosti, v drugem pa povsem popustila.

Igralki sta bili v prvem nizu izjemno izenačeni. Kot prva se je do ‘breaka’ prebila Slovenka, ki je vodila s 4:2, a kasneje je bila ona tista, ki je v 12. igri morala rešiti dve žogici za niz nasprotnice, da je lahko uvodni niz popeljala v podaljšano igro. Tam je Kaji Juvan na začetku odlično kazalo, povedla je s 4:1, vodila tudi s 6:4 in 7:6, a na koncu je tie-break z rezultatom 9:7 pripadel Anni Karolini Schmiedlovi. Juvanova je po zapravljenih priložnostih povsem popustila in v drugem nizu skupaj osvojila zgolj 6 od 31 točk.

Schmiedlova tako nadaljuje z nizom zmag, ki ga je pričela v preteklem tednu v Beogradu, kjer je na turnirju WTA125k šla vse do konca, Juvanovi pa v Romuniji ostaja še nastop v dvojicah.