Juvanova v Palermu uspešna še tretjič, konec za Hercogovo

Kaja Juvan

Kaja Juvan se v Avstraliji počuti dobro. (Foto: FB)

Na turnirju serije WTA International v Palermu sta bili slovenski predstavnici v ponedeljek polovično uspešni. Še tretje zmage v treh dneh se je razveselila Kaja Juvan, ki je uspešno preskočila vse kvalifikacijske ovire, 1. kolo glavnega dela turnirja pa je bilo usodno za Polono Hercog.

Kaja Juvan je v treh dneh zabeležila 3 zmage. (Foto: FB)

V Palermu so se ob 16. uri pričele tri kvalifikacijske tekme, med drugim tudi obračun med domačinko Martino Trevisan (151. na WTA lestvici) in Kajo Juvan (121. igralko sveta). Čeprav je v začetku kazalo, da bo 19-letna Slovenka prepričljivo dobila prvi niz, se je v nadaljevanju niza odvijala prava drama. Trevisanova je namreč ubranila 4 žogice Juvanove za vodstvo s 5:1, približno 15 minut kasneje pa je sama vodila s 5:4.

Juvanova je ohranila mirno kri, rezultat najprej poravnala na 5:5, nato pa v podaljšani igri ubranila še 3 žogice za niz Italijanke. Sama je izkoristila 2. zaključno žogico za niz in slednjega z rezultatom 10:8 v tie-breaku dobila po uri in 12 minutah igre. Precej bolj gladko je Kaji šlo v drugem nizu, ko je hitro povedla s 4:0, nato pa dvoboj brez težav pripeljala do konca.

Hercogova popustila ob zaključku

Manj uspešen je bil po dolgem premoru povratek najvišje uvrščene slovenske tenisačice Polone Hercog. 29-letna Mariborčanka, ki je leta 2011 v Palermu že nastopila tudi v velikem finalu, je namreč klonila v 1. kolu glavnega dela turnirja. Slovenko je s 7:6(1) in 6:3 po uri in 55 minutah igre ugnala domača povabljenka Elisabetta Cocciaretto (156. igralka sveta). Hercogova je v 2. nizu sicer vodila s 3:1 in imela na voljo tudi dve žogici za vodstvo s 4:1, a je nato izgubila 5 iger zapored, kar je bilo usodno.

V torek, 4. avgusta, bo na turnirju v Palermu prvič na teren stopila tudi Tamara Zidanšek. 22-letna Konjičanka se bo v 1. kolu glavnega dela turnirja pomerila proti kvalifikantki, kar pomeni, da obstaja možnost tudi za vseslovenski obračun. Ob Juvanovi bi Zidanškovi lahko nasproti stale še Aliaksandra Sasnovich ali Nadia Podorska ali Luidmila Samsonova.