Jaša Pečovnik v Budimpešti prvič zaigral v finalu na mednarodni sceni

Jaša Pečovnik se je odlično odrezal na Tennis Europe turnirju v Budimpešti.

V minulem tednu smo med Tennis Europe turnirji največ pozornosti namenili turnirju na Ptuju, a Slovenija je imela vroče železo v ognju tudi na sosednjem Madžarskem. Tam je blestel Jaša Pečovnik.

Za Jašo Pečovnikom (roj. 2010) je nekaj izjemno uspešnih tednov. Izkazal se je že v začetku meseca junija, ko se je na državnem prvenstvu do 12. leta starosti v posamični konkurenci uvrstil v polfinale, še korak dlje mu je uspelo priti v dvojicah.

Njegova forma se je v prihodnjih tednih le še stopnjevala. Skupaj s TD Slovan je osvojil ligaško tekmovanje U12, zdaj se je odlično odrezal še na mednarodnem turnirju Tennis Europe U12 v Budimpešti. Tam se je skupaj s Slovakom Lukasom Krnacem prebil vse do finala. V borbi za naslov sta v dveh nizih morala priznati premoč madžarski dvojici Mokan I. D./Sonkodi B.

Za Jašo je bil to prvi nastop v finalu turnirjev, ki potekajo pod okriljem organizacije Tennis Europe.

Ela Plošnik prepričljivo najboljša na Tennis Europe turnirju na Ptuju, Jaša Pečovnik navdušuje v Budimpešti