Jakupovićeva z odlično predstavo namučila 11. igralko sveta

Jakupovićeva v Pragi ni imela sreče z žrebom. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Dalila Jakupović je bila v 2. krogu turnirja serije WTA International v Jurmali blizu velikega presenečenja, a na koncu 28-letni Primorki vseeno ni uspelo presenetiti 11. igralke sveta. Domačinka Anastasija Sevastova je bila boljša s 6:7(3), 6:2 in 6:4.

Jakupovićeva je v Latviji prikazala odličen tenis. (Foto: Instagram)

Slovenka Dalila Jakupović je v Jurmali pokazala, da se njena forma vzpenja. V 1. krogu je po dveh nizih ugnala Romunko Ano Bogdan, v 2. krogu pa se več kot dve uri povsem enakovredno borila z 11. igralko sveta.

Domačinka Anastasija Sevastova je pred obračunom veljala za absolutno favoritinjo, a Jakupovićeva jo je presenetila že v prvem nizu. Primorka je pri zaostanku s 4:5 ubranila 3 žogice za niz in nato dobila podaljšano igro prvega niza.

V drugem je Latvijka zaigrala bolje, dobila kar 13 od skupno 16 točk po zadetem prvem servisu, niz dobila s 6:2 in rezultat v nizih tako poravnala na 1:1. Tudi začetek tretjega niza je pripadel Sevastovi, ki je hitro povedla s 3:1, a Jakupovićeva je nato z nekaj odličnimi potezami zrežirala preobrat in povedla s 4:3.

Sledila je izjemno dolga 8. igra tretjega niza, v kateri je Sevastova izkoristila 4. žogico za ‘break’ in rezultat poravnala na 4:4. Jakupovićeva ni odstopala od svojega sloga igre, si priigrala priložnost, da rezultat izenači na 5:5, a bila neuspešna.

Latvije še ne zapušča

Jakupovićeva je v Jurmali pokazala, da se njena forma vzpenja, kljub porazu proti 1. nosilki turnirja pa turnirja še ne zapušča. Skupaj z Romunko Irino Mario Baro namreč nastopa še v konkurenci dvojic, kjer se je že prebila v četrtfinale.