Jakupovićeva v Hong Kongu obstala v 1. krogu

Kam lahko do konca sezone poseže Jakupovićeva? (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisačici Dalili Jakupović se na turnirju serije WTA v Hong Kongu ni uspelo prebiti v 2. krog. Primorka je v izjemno izenačenem obračunu 1. kroga morala priznati premoč Bolgarki Viktoriyji Tomovi, ki se je po 2 urah in 21 minutah veselila zmage s 6:3, 2:6 in 7:6(3).

Dalila Jakupović obračuna ni pričela ravno najbolje, saj se je takoj znašla v zaostanku z 0:2, dve izgubljeni igri na svoj začetni udarec pa sta bili preveč, da bi prvi niz lahko obrnila sebi v prid. Povsem drugače je bilo v drugem nizu, ko je Dalila na bila na svoj servis precej bolj zanesljiva, za nameček pa bila uspešna tudi pri reševanju žogic za brejk (6/7).

Obračun se je po uri in 22 minutah prevesil v tretji niz, kjer se je Jakupovićeva dvakrat že znašla v izgubljenem položaju, a se vrnila v igro za zmago. Tomova je namreč tako pri rezultatu 5:4 kot tudi pri 6:5 servirala za zmago, a dvoboja ni uspela zaključiti. Kazalo je, da bi Slovenka to v podaljšani igri znala kaznovati, a jo je na koncu zmage stal niz 6 izgubljenih točk v tie-breaku.