Jakupovićeva v Estoniji zbrana ob zaključku dvoboja, Juričeva že dvakrat uspešna v Antaliji

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupović je uspešno pričela z nastopi na profesionalnem ITF turnirju W25 v Estoniji. Primorka se je znašla v težkem položaju, a v zaključku dvoboja unovčila svoje izkušnje.

Jakupovic Dalila intervju - Jakupovićeva v Estoniji zbrana ob zaključku dvoboja, Juričeva že dvakrat uspešna v Antaliji
Dalila Jakupović uspešna v 1. kolu turnirja v Estoniji. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Dalila Jakupović je v tretjem nizu tekme 1. kola turnirja v Haabneemeu zaostajala s 4:5, tako da se je bila primorana reševati na servis nasprotnice. Nizozemki je v 10. igri niza odvzela servisno igro, le nekaj minut kasneje pa dvoboj zaključila kot zmagovalka z rezultatom 7:5.

Na profesionalnem ITF W15 turnirju v Antaliji se je skozi kvalifikacijsko sito uspešno prebila Noka Jurič, katero že v sredo čaka dvoboj 1. kola glavnega dela turnirja. Enako velja za Matica Špeca v ZDA.

Čez lužo odlično nastopa Lara Smejkal, ki si je na mladinskem J4 turnirju v dvojicah priborila že mesto v polfinalu, med posameznicami sta ji dve zmagi prinesli preboj v četrtfinale.

ITF PRO

W60 Nantes (Francija, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Hercog P. (Slo/6) – Radwanska U. (Pol) 3:6, 4:6


W25 Haabneeme (Estonija, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – Lemoine Q. (Niz) 6:4, 1:6, 7:5
2. kolo: Jakupović D. (Slo/7) – ? [4.11.]

Dvojice
1. kolo: (3)Husarić A./Jakupović D. – prosto
Četrtfinale: (3)Husarić A./Jakupović D. – Falla J./Muramatsu C.


W15 Antalija (Turčija, pesek), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – Munteanu T. (Rom) 6:1, 6:1
3. kolo kvalifikacij: Jurič N. (Slo/2) – Ciampa G. (Švi) 6:0, 6:0

1. kolo: Jurič N. (Slo/Q) – Cassani S. (Ita) [3.11.]


W15 Heraklion (Grčija, pesek), posamezno
1. kolo: Erjavec V. (Slo/2) – Popa M. (Rom) 6:1, 6:0
2. kolo: Erjavec V. (Slo/2) – Matoula M. (Grč) [4.11.]

Dvojice
1. kolo: (1)Erjavec V./Malešević T. – Iordache A./Spasova B. 6:2, 6:4
Četrtfinale: (1)Erjavec V./Malešević T. – Christopoulou A./Pavlou D. [4.11.]


M15 Fayetteville (ZDA, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Špec M. (Slo/8) – Broom C. (Vb) [3.11.]

Dvojice
1. kolo: Berg O./Špec M. – Mayo K./Van Emburgh J. 4:1* – predaja
Četrtfinale: Berg O./Špec M. – ? [4.11.]


ITF JUNIORS

J4 Boca Raton (ZDA, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Smejkal L. (Slo/1) – Yakoff S. (Zda) 6:2, 6:2
2. kolo: Smejkal L. (Slo/1) – Ogunwale J. (Vb) 6:0, 6:3
Četrtfinale: Smejkal L. (Slo/1) – Stibbins S. (Zda) [3.11.]

Dvojice
1. kolo: (1)Guichard A./Smejkal L. – Crossley A./Loevbjerg F. 2:6, 6:1, 6:3
Četrtfinale: (1)Guichard A./Smejkal L. – Avelar L./Livson D. 6:3, 6:4
Polfinale: (1)Guichard A./Smejkal L. – Makela J./Wang S. [3.11.]


J4 Tampere (Finska, trda podlaga), posamezno
1. kolo: Kirbiš A. (Slo) – Martikainen O. (Fin/6) [3.11.]



TE Široki Brijeg Open
(U14, 3. kategorija, BIH)

Posamezno
1. kolo: Grčić F. (Slo/WC) – Zahirović R. (Hrv/Q) 6:4, 6:4
2. kolo: Grčić F. (Slo/WC) – Stanisavljević M. (Švi) [3.11.]

Dvojice
1. kolo: Grčić F./Sretenović M. – Gribyakin N./Stanisavljević M. 1:6, 3:6