ITF: Vseslovenski obračuni v Domžalah Šulinovi, Obrulu in Puntariću, v Avstriji uspešni vsi Slovenci

Lun Obrul na domačem terenu le še zmago oddaljen od naslova. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

Na ITF J4 turnirju v Domžalah se je v 3. kolo glavnega dela turnirja prebilo osem slovenskih predstavnikov, od tega kar pet fantov. Uspešni tudi vsi Slovenci v Avstriji.

Lun Obrul boljši od Carla Angelija. (Foto: Blaž Weindorfer / Sportida)

V Domžalah smo bili v sredo priča tudi trem vseslovenskim obračunom. Pri fantih sta se med seboj pomerila Lun Obrul in Carlo Angeli ter na drugem dvoboju Nikola Puntarić in Aljaž Kirbiš. Napredovala sta Obrul in Puntarić, ki sta se tako prebila v četrtfinale. Prav tako je to uspelo tudi Brini Šulin, ki je po treh nizih strla odpor Ane Lanišek. Za mesto v četrtfinalu se bodo v četrtek poleg že naštetih Obrula, Puntarića in Šulinove borili še Nik Miković, Žiga Švec in Nejc Škorjanc pri fantih ter Pia Marija Rebec in Maša Viriant pri dekletih.

Izjemno uspešen dan je tudi za Slovenci, ki nastopajo v Bad Waltersdorfu. Prav vsi, Živa Falkner, Manca Pislak, Tom Kočevar Dešman, Tomas Lipovšek Puches in Matic Špec, so se namreč prebili v 2. kolo. V Nemčiji (W25) je to uspelo Dalili Jakupović in Nastji Kolar. Na mladinskem ITF J2 turnirju v Italiji je mesto v četrtfinalu lovil Matic Križnik, ki je moral priznati premoč 3. nosilcu.

26. SLOVENIAN JUNIOR OPEN 2021
(TK Domžale, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Požonec M. (Slo) – Altauer F. (Češ/1) 3:6, 1:6
Gornik K. (Slo) – De Gasper G. (Ita) 1:6, 0:1* – predaja
Miković N. (Slo) – Dimitrijević L. (Srb) 6:0, 6:4
Mileusnić G. F. (Slo) – Jozwicki P. (Avt/9) 2:6, 3:6
Bajželj M. (Slo) – Gubi T. (Mad) 6:1, 3:6, 3:6
Černe D. (Slo) – Solak A. (Nem) 7:6(3), 6:3
Jarc A. (Slo) – Bity I. (Izr/4) 7:6(3), 6:3
Marković L. (Slo) – Lazić M. (Avt) 1:6, 4:6
Videnović L. (Slo) – Ontiveros M. (Nem) 6:1, 4:6, 4:6
Grebenšek G. (Slo) – Marić V. (Hrv) 6:4, 6:0
Angeli C. (Slo) – Dzhurdzha A. (Ukr) 6:3, 6:0
Obrul L. (Slo/6) – Rieber L. (Nem) 7:5, 6:0
Japelj J. (Slo) – Hornung G. (Mad) 1:6, 6:2, 4:6
Puntarić N. (Slo) – Michurin E. (Rus) 6:3, 6:3
Kirbiš A. (Slo/11) – Hoffmann N. (Nem) 6:2, 6:0
Švec Ž. (Slo/16) – Miljanić M. (Mad) 6:1, 6:2
Barjaktarević B. (Slo) – Lavoratori P. (Ita) 0:6, 0:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Ridout F. (Vb/3)
Mohar V. (Slo) – Garifullin A. (Rus) 4:6, 6:4, 2:6
Bukovec J. (Slo) – Marco B. (Ita) 1:6, 2:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Gyori L. (Mad) 6:3, 6:2
Bukovec R. (Slo) – Vasung D. (Hrv) 3:6, 4:6
Flander T. (Slo) – Višković L. (Srb) 6:4, 6:2
Bogunović M. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2) 0:6, 5:7

2. kolo
Miković N. (Slo) – Pall N. (Mad) 6:3, 3:6, 6:2
Černe D. (Slo) – Sarkisan D. (Rus/7) 3:6, 1:6
Jarc A. (Slo) – Lazić M. (Avt) 4:6, 1:6
Grebenšek G. (Slo) – Meszaros P. (Mad/12) 0:6, 7:6(7), 5:7
Obrul L. (Slo) – Kirbiš A. (Slo) 6:2, 6:3
Puntarić N. (Slo) – Kirbiš A. (Slo) 3:6, 7:5, 6:4
Švec Ž. (Slo/16) – Stipetić R. (Hrv) 6:1, 6:4
Škorjanc N. (Slo/10) – Berti M. (Ita) 6:1, 6:2
Flander T. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2) 1:6, 3:6

3. kolo
Miković N. (Slo) – Apltauer F. (Češ/1)
Obrul L. (Slo/6) – Meszaros P. (Mad/12)
Puntarić N. (Slo) – Sodan I. (Hrv/5)
Švec Ž. (Slo/16) – Ridout F. (Vb/3)
Škorjanc N. (Slo/10) – Ivanek S. (Hrv)


DEKLETA

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Zalokar T. (Slo) – Cohen R. (Izr) 6:3, 6:2
Lampret M. (Slo) – Sladaković T. (Hrv) 7:5, 4:6, 6:2
Cikajlo E. (Slo) – Bergler O. (Pol/11) 0:6, 0:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Gubertini A. (Ita) 6:1, 6:0
Pliberšek N. (Slo) – Rothersteiner L. (Avt/3) 2:6, 3:6
Flerin L. (Slo) – Albayrak E. (Tur) 4:6, 6:2, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 2:6, 3:6
Marenk M. (Slo) – Bartha P. (Mad/9) 6:7(0), 1:6
Viriant M. (Slo/8) – Nedeljković L. (Avt) 6:1, 6:3
Strašek N. (Slo/7) – Fusch L. (Avt) 1:6, 0:6
Jamar U. (Slo) – Gojkovič J. (Srb) 3:6, 4:6
Praček A. T. (Slo) – Murzsa G. (Mad) 6:4, 6:3
Lanišek A. (Slo) – Marcon M. (Ita) 6:0, 6:4
Šulin B. (Slo) – Knežević N. (Hrv/4) 6:7(3), 6:2, 7:6(1)
Radišić M. (Slo) – Smejkal L. (Zda/6) 0:6, 6:7(3)
Bečirovič Novak H. (Slo) – Kantor A. (Mad) 2:6, 0:6
Planinšek A. (Slo/16) – Granić N. (Hrv) 6:2, 6:2
Muller Uhan E. (Slo) – Skegro M. (Hrv) 6:4, 6:4

2. kolo
Zalokar T. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1) 1:6, 2:6
Lampret M. (Slo) – Cubonova Z. (Svk) 1:6, 7:6(4), 3:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Zuvela N. (Hrv) 6:3, 6:3
Viriant M. (Slo/8) – Selimanović K. (Bih) 6:4, 6:0
Praček A. T. (Slo) – Zimmer A. (Avt/13) 4:6, 1:6
Šulin B. (Slo) – Lanišek A. (Slo) 2:6, 6:2, 6:4
Planinšek A. (Slo/16) – Plihal N. (Avt) 2:6, 2:6
Muller Uhan E. (Slo) – Urbanova L. (Češ/2) 3:6, 2:6

3. kolo
Rebec P. M. (Slo/5) – Bergler O. (Pol/11)
Viriant M. (Slo/8) – Bartha P. (Mad/9)
Šulin B. (Slo) – Zimmer A. (Avt)



OSTALI ITF TURNIRJI (23.8. – 29.8.)

PRO

ITF W25 Braunschweig (Nemčija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Jakupović D. (Slo) – Djoubri S. (Fra) 7:5, 3:6, 7:5
Radišić N. (Slo) – Carle M. (Arg/2) 6:1, 0:6, 1:6
Kolar N. (Slo) – Pelicano H. (Mal) 6:0, 6:3

2. kolo
Jakupović D. (Slo) – Tilbuerger J. (Nem)
Kolar N. (Slo) – Hobgarski K. (Nem/3)

Dvojice, 1. kolo
Kolar N./Vasilescu A. – Papadakis L./Stevens L. 5:7, 6:3, 12:10
(2)Prisacariu A./Radišić N. – prosto

Četrtfinale
Kolar N./Vasilescu A. – (3)Hobgarski K./Strakhova V.
(2)Prisacariu A./Radišić N. – Kaul M./Malygina E.


ITF W15 Bad Waltersdorf (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo) – Zupančič N. (Slo) 6:3, 3:6, 7:10
2. kolo kvalifikacij: Zupančič N. (Slo) – Pfeifer L. (Ita) 5:7, 3:6

1. kolo
Falkner Ž. (Slo/1) – Gadient N. (Švi) 6:3, 6:3
Pislak M. (Slo) – Bokor V. (Avt) 6:0, 2:6, 7:6(4)

2. kolo
Falkner Ž. (Slo/1) – Marusinova M. (Svk) [26.8.]
Pislak M. (Slo) – Ku Y. (Kor) [26.8.]

Dvojice, 1. kolo
Cisovska R./Falkner Ž. – Ku Y./Nugroho P. 6:7(9), 6:7(6)
(2)Gonzalez M./Pislak M. – Gadient N./Peckl K. 6:2, 6:3

Četrtfinale: (2)Gonzalez M./Pislak M. – Koskel A./Schwartzman D.


ITF M15 Bad Waltersdorf (Avstrija peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/2) – Ibrahim H. (Nem) 6:2, 2:0* – predaja
Dimic M. (Slo) – Sorrentino L. (Ita/3) 6:4, 6:7(4), 8:10
Bezjak G. (Slo) – Pampanin P. (Ita) 2:6, 6:2, 6:10
Kovačič T. (Slo) – Hadžalić A. (Hrv/6) 2:6, 3:6
Kovač T. (Slo) – Achondo G. (Čil) 2:6, 2:6

2. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Tabacco G. (Ita) 6:4, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Ragazzi A. (Ita/11) 6:2, 6:1

1. kolo
Lipovšek Puches T. (Slo) – Prechtel S. (Nem) 7:5, 6:1
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Giacalone O. (Ita) 6:0, 2:6, 6:4
Špec M. (Slo/Q) – Danilov S. (Rus/7) 6:3, 6:1

2. kolo
Lipovšek Puches T. (Slo) – Krainer L. (Avt)
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Capecchi D. (Ita/3)
Špec M. (Slo/Q) – Hadžalić A. (Hrv)

Dvojice, 1. kolo
Barrena A./Lipovšek Puches T. – Rohrer N./Tomić D. 6:4, 6:2
Špec M./Hadžalić A. – (4)Kalender A./Krainer L. 1:6, 4:6

Četrtfinale
Barrena A./Lipovšek Puches T. – (4)Kalender A./Krainer L. b.b.


JUNIORS

ITF J1 Pančevo (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Dominko S. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb) 6:0, 6:0
Artnak B. (Slo) – Ludoski Z. (Srb) 1:6, 6:2, 7:6(5)

2. kolo
Dominko S. (Slo/6) – Rodenas P. (Špa) 1:6, 6:7(4)
Artnak B. (Slo/3) – Kukasian A. (Rus) 4:6, 4:6

Dvojice
1. kolo
: (4)Dominko S./Rodenas P. – Krstić V./Zekić N. 3:6, 6:4, 8:10


ITF J2 Salsomaggiore (Italija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Vaitiekunas P. (Lit) 3:6, 6:3, 6:0
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Minighini D. (Ita/3) 4:6, 1:6