ITF: V Mariboru 12 Slovencev napredovalo v 2. kolo, Križnik zmaguje v Izraelu

Na igriščih ŽTK Maribor v tem tednu poteka mladinski ITF turnir, na katerem nastopa tudi veliko število slovenskih predstavnikov. Nekateri Slovenci se do odmevnega rezultata poizkušajo prebiti tudi na tujih tleh.

Tenis moski 0040 211223 VID - ITF: V Mariboru 12 Slovencev napredovalo v 2. kolo, Križnik zmaguje v Izraelu
Matic Križnik v Izraelu zbral že tri zmage. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

Na izjemno močnem profesionalnem turnirju v Valenciji (W80+H) odlične predstave kaže Veronika Erjavec (390. na WTA), ki se je skozi kvalifikacije tudi po zaslugi zmage nad 324. igralko sveta prebila v glavni del turnirja. V Antaliji (W15) se je s tremi kvalifikacijskimi zmagami v glavni del turnirja prebila tudi Noka Jurič, medtem ko sta v Heraklionu (W25) z nastopi že končali Pia Lovrič in Živa Falkner, ki nista uspeli preskočiti prve ovire v glavnem delu turnirja.

W80+H Valencija
(Španija, pesek, zunaj)

1. kolo: Erjavec V. (Slo/Q) – Ferrer C. (Špa/Q)

Dvojice, 1. kolo
(4)Erjavec V./Webley-Smith E. – Ferer C./Domingo L.
Fomina-Klotz A./Radišić N. – (2)Bolsova A./Masarova R.


W25 Heraklion
(Grčija, pesek, zunaj)

1. kolo
Lovrič P. (Slo) – Bošković L. (Hrv/3) 0:6, 2:6
Falkner Ž. (Slo) – Gjorcheska L. (Mkd/8) 3:6, 3:6


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Jurič N. (Slo/Q) – Lene E. (Fra/6)



ITF JUNIORS

Od mladincev se je na najvišje rangiran turnir (JA) podala Ela Nala Milić, ki v Mehiki ni uspela zabeležiti zmage v posamični konkurenci. Bolje v Izraelu (J2) gre Maticu Križniku, ki se je že prebil med najboljših osem, napredoval pa je tudi v dvojicah. Na Cipru je z nastopi uspešno začela Maša Viriant, v Savdski Arabiji enako velja za Svita Suljića. 

Z naskokom največ Slovencev v tem tednu odmeven rezultat naskakuje v Mariboru, kjer poteka turnir serije J4. Kar dvanajstim se je uspelo prebiti v 2. kolo glavnega dela turnirja, ob tem se je Dmitryju Subochu, Tristanu Flandru, dvojici Miković M./Miković N. ter navezi Petelinšek P./Žnuderl A. uspelo prebiti tudi v polfinale turnirja dvojic.

J4 Maribor
(Slovenija, tepih, dvorana)

1. kolo
Bajželj M. (Slo/WC) – Dodig M. (Hrv/1) 3:6, 3:6
Jarc A. (Slo) – Žiković S. (Srb) 7:6(1), 6:4
Angeli C. (Slo/WC) – Gibson J. (Vb) 1:6, 5:7
Miković M. (Slo/Q) – Pinter P. (Avt/6) 5:7, 1:6
Miković N. (Slo/3) – Turcanu R. (Rom) 6:4, 6:4
Šteblaj B. (Slo) – Kajgo K. T. (Hrv) 2:6, 7:6, 4:6
Videnović L. (Slo/WC) – Gubi T. (Mad/8) 6:4, 6:1
Angeli P. (Slo/WC) – Li S. (Kit/5) 6:4, 6:2
Stollecker M. (Slo/Q) – Maislinger N. (Avt/Q) 6:7(3), 6:2, 6:4
Flander T. (Slo) – Suboch D. (Slo) 3:6, 7:6(5), 7:5
Obrul L. (Slo) – Kask M. (Kan/4) 6:7(4), 6:7(6)
Šeško Ž. (Slo/Q) – Nano M. (Svk) 4:6, 0:6
Mohar V. (Slo) – Marić V. (Hrv/LL) 6:7(3), 6:4, 6:2
Premzl M. (Slo/2) – Dimitrijević L. (Srb) 4:6, 6:3, 6:3
Bogatin J. (Slo) – Dvorackova E. (Češ) 6:2, 1:6, 3:6
Peternel Z. (Slo/WC) – Kujovic K. (Bel/7) 0:6, 0:6
Petelinšek P. (Slo) – Manitto C. (It/4) 6:3, 6:1
Kovačič N. (Slo) – Valentova K. (Češ) 7:5, 3:6, 7:5
Butina Jazbec B. (Slo/WC) – Milosavljević M. (Srb) 6:2, 6:2
Žnuderl A. (Slo/Q) – Rothensteiner L. (Avt) 0:6, 6:4, 3:6
Mihelčič S. (Slo/WC) – Stula S. (Srb) 4:6, 7:6(4), 6:1
Mumlek L. (Slo/WC) – Ivković L. (Hrv/2) 1:6, 2:6

2. kolo
Jarc A. (Slo) – Dodig M. (Hrv/1)
Miković N. (Slo/3) – Mueller N. (Nem)
Videnović L. (Slo/WC) – Kajgo K. T. (Hrv)
Angeli P. (Slo/WC) – Stollecker M. (Slo/Q)
Flander T. (Slo) – Kask M. U. (Kan/4)
Mohar V. (Slo) – Premzl M. (Slo/2)
Petelinšek P. (Slo) – Daneva I. (Mkd)
Kovačič N. (Slo) – Kafka I. (Grč/8)
Butina Jazbec B. (Slo/WC) – Dvorackova A. (Češ)
Mihelčič S. (Slo/WC) – Zidelova V. (Češ/5)

Dvojice, polfinale
Dodig M./Suboch D. – Cattaneo L./Maislinger N.
(4)Flander T./Nano M. – Miković M./Miković N.
Petelinšek P./Žnuderl A. – (4)Daneva I./Yashchenko A.

JA Merida
(Mehika, pesek, zunaj)

1. kolo: Milić E. N. (Slo/15) – Guichard A. (Zda) 6:2, 3:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: (1)Milić E. N./Rowinska M. – Arystanbekova A./Nupbay A.


J2 Kiryat Shmona
(Izrael, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Križnik M. (Slo/1) – Blinov D. (Rus/Q) 6:0, 6:0
2. kolo: Križnik M. (Slo/1) – Schwarc D. (Svk) 6:3, 6:0
Četrtfinale: Križnik M. (Slo/1) – Berini F. V. (Špa/6)

Dvojice
1. kolo: (1)Kalina V./Križnik M. – Shamash A./Shumilov E. 6:4, 6:4
Četrtfinale: (1)Kalina V./Križnik M. – Covato M./Vultippa G.


J5 Jeddah
(Savdska Arabija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Suljić S. (Slo) – Elshafei Y. (Egi/6) 6:2, 6:3
2. kolo: Suljić S. (Slo) – Moukarzel (Lbn)

Dvojice
1. kolo: Latifović A./Suljić S. – (3)Moukarzel A./Topkuc E. 6:3, 4:6, 10:8
Četrtfinale: Latifović A./Suljić S. – Farhat Z./Garabedian A.


J5 Larnaca
(Ciper, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Viriant M. (Slo) – Stark S. (Avt) 7:5, 7:6(8)
2. kolo: Viriant M. (Slo) – ?

Dvojice
1. kolo: Andronicou N./Virian M. – Konovalova M./Savekova I.