ITF: V Dubaju zmaga Hercogove in poraz Juvanove, slovenski trio uspešen v Istanbulu

Polona Hercog je odigrala prvo tekmo po letu dni. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno pričela z nastopi na turnirju serije ITF W100+H v Dubaju. Prva ovira je bila v Združenih arabskih Emiratih previsoka za Kajo Juvan, napredovanja v 2. kolo glavnega dela ITF J5 turnirja v Istanbulu pa so se veselili Jan Dimitrijevič, Aljaž Kirbiš in Matic Križnik.

Hercogova uspešna na uvodu v Dubaju. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Tako kot v preteklih letih, se tudi letos decembra v Dubaju odvija turnir serije ITF W100+H. Že v ponedeljek sta z nastopi v dvojicah uspešno pričeli Kaja Juvan in Andreja Klepač, prva pa se je v torek znova podala na teren. Tokrat je nastopila v posamični konkurenci in z nastopi končala v 1. kolu.

Od 20-letne Ljubljančanke je bila z rezultatom 6:2, 6:7(6) in 6:1 boljša 3 leta starejša tekmica Elena Gabriela-Ruse (177. igralka sveta). Romunka je že v drugem nizu imela na voljo 3 zaključne žogice, a Juvanovi je dvoboj uspelo popeljati v tretji niz. Tam je znova več pokazala nasprotnica, ki se bo v 2. kolu pomerila proti 1. nosilki turnirja Kristini Mladenović.

Z nastopi v Združenih arabskih Emiratih je v torek pričela tudi Polona Hercog, ki je za razliko od Juvanove uspešno prestala prvi test. Še tretjič v karieri je bila boljša od Slovakinje Viktorie Kužmove (97. igralka sveta), tokrat z rezultatom 7:5 in 6:3. Mesto v četrtfinalu bo Mariborčanka lovila proti 103. igralki sveta, Alioni Bolsovi Zadoinov iz Španije.

Križnik že do četrte zmage

Uspešen je bil v torek tudi slovenski trio, ki v tem tednu nastopa na turnirju serije ITF J5 v Istanbulu. Matic Križnik se je po treh kvalifikacijskih zmagah razveselil že četrte zmage, svojo prvo pa sta zabeležila tudi Jan Dimitrijevič in Aljaž Kirbiš. Vsi trije so tako napredovali v 2. kolo glavnega turnirja.