ITF v Domžalah: Premzl izjemen teden kronal z zmago proti Artnaku

Maj Premzl (levo) zmagovalec mednarodnega turnirja v Domžalah. (Foto: Facebook)

V Domžalah se je v soboto z obema finalnima dvobojema zaključil turnir serije Futures Juniors. Pri fantih se je naslova veselil Maj Premzl, ki je v vseslovenskem finalu ugnal letos izjemnega Bora Artnaka, med dekleti pa je največ pokazala Slovakinja Sara Suchankova.

Po tem, ko je Bor Artnak v drugem petkovem obračunu na igrišču št. 1 ugnal prvega nosilca iz Nemčije, je postalo jasno, da se bo v konkurenci fantov zmage na turnirju serije Futures Juniors v Domžalah veselil Slovenec. Že pred tem je namreč v vseslovenskem polfinalu Maj Premzl ugnal 2. nosilca Gala Emeršiča Potočnika.

Premzl je v 1. kolu nadigral Avstrijca Scneiderja, v 2. za las izvlekel celo kožo proti Slovaku Nadu, nato pa na turnirju igral vse bolje. V četrtfinalu je brez izgubljenega niza ugnal Nemca Mujakiča, po že omenjeni polfinalni zmagi nad rojakom Emeršičem Potočnikom pa ga je v finalu čakal še obračun proti Artnaku – tekmecu, ki je letos mlel na domačih tekmovanjih, odlično pa nastopal tudi v Domžalah. V finalu je prvi niz dobil s 6:2, a Premzl je našel pravi odgovor in se po preobratu veselil zmage z 2:6, 6:4 in 7:5.

Že v petek do naslova Rebčeva

Medtem ko je turnirska zmaga v konkurenci deklet med posameznicami romala na Slovaško, je v dvojicah vsaj delno ostala doma. Naslova se je namreč skupaj s Slovakinjo Saro Suchankovo veselila Pia Marija Rebec, članica TC Ljubljana. Slovensko-slovaška naveza je v finalu ugnala dvojico Planinšek A./Strašek N.

J4 Domžale (25. Slovenian Junior Open 2020)