ITF: Uspešen začetek Novakove v ZDA, na Velem Lošinju številčna slovenska posadka

Nov teden prinaša nove ITF turnirje tako za profesionalce kot tudi za mladinske predstavnike. Precej slovenskih igralcev je že stopilo na igrišče in oddelalo svoje delo na uvodnem dvoboju turnirja. 

Novak Kristina zmaga 1024x683 - ITF: Uspešen začetek Novakove v ZDA, na Velem Lošinju številčna slovenska posadka
Kristina Novak uspešno mimo prve kvalifikacijske ovire. (Foto: Grega Valancic / Sportida)

Od vseh slovenskih predstavnikov bo v tem tednu na najmočnejšem ITF turnirju nastopila Dalila Jakupović, ki se bo predstavila na ITF W60 turnirju v ZDA. Onkraj luže se nahaja tudi Kristina Novak, ki je v Texasu še dve zmagi oddaljena od preboja v glavni del turnirja. Korak bližje preboju v glavni del turnirja so že Nika Radišić, Veronika Erjavec (obe W25 Budimpešta) in Živa Falkner (W25 Lizbona).

V Mehiki (M15) se bo predstavil Matic Špec, v ZDA (M15) Sven Lah, številčna pa je slovenska posadka na mladinskem ITF J4 turnirju na Velem Lošinju. Mesto v 2. kolu glavnega dela turnirja imajo med drugim neposredno že zagotovljeno Nejc Škorjanc, Marsel Žnuderl, Lun Obrul, Brina Šulin, Annika Planinšek, Nika Strašek, Ana Lanišek in Ela Nala Milić.

ITF PRO

ITF W60 Berkeley (ZDA)
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – ?


ITF W25 Budimpešta (Madžarska) 1. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Varga V. (Mad) 6:0, 6:1
Erjavec V. (Slo) – Klaffner M. (Avt/11) 6:3, 6:2

2. kolo kvalifikacij
Radišić N. (Slo/15) – Grymalska A. (Ita/5) [27.9.]
Erjavec V. (Slo) – Kladivova A. (Češ) [27.9.]

1. kolo: Potočnik N. (Slo) – ?


ITF W25 Lizbona (Portugalska)
1. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/11) – Fong N. L. (Niz) 6:2, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Falkner Ž. (Slo/11) – Brancaccio N. (Ita/6) [27.9.]


ITF W15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Aksu S. (Tur) 6:2, 6:7(8), 10:4
2. kolo kvalifikacij: Novak K. (Slo) – Pinto R. (Por/9) [27.9.]


ITF M15 Cancun (Mehika)
1. kolo: Špec M. (Slo) – ?


ITF M15 Lubbock (ZDA)
1. kolo kvalifikacij: Lah S. (Slo/7) – Frantzen C. (Nem)



ITF JUNIORS

ITF J4 Veli Lošinj (Hrvaška), 1. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) prosto
Bogunović M. (Slo) – Babić R. (Hrv) 3:6, 1:6
Sok N. (Slo) – Margetić M. (Hrv) 3:6, 6:2, 10:5
Pliberšek N. (Slo) – 
prosto
Završki N. (Slo)– prosto

2. kolo kvalifikacij
Flander T. (Slo) – Šarić F. (Hrv) 0:2* – predaja
Sok N. (Slo) – Horvat V. (Hrv/7) 0:6, 6:4, 10:2
Pliberšek N. (Slo) – 
Gladan D. (Hrv) 6:1, 6:1
Završki N. (Slo) – Poticna V. (Svk) 2:6, 6:3, 4:10

3. kolo kvalifikacij
Sok N. (Slo) – Lavoratori P. (Ita/6) 2:6, 1:6

1. kolo
Angeli C. (Slo) – Lavoratori P. (Ita)
Škorjanc N. (Slo) – prosto
Žnuderl M. (Slo) prosto
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Garifullin A. (Rus)
Kirbiš A. (Slo) – Ostro T. (Hrv)
Švec Ž. (Slo) – Tomić R. (Bih)
Obrul L. (Slo/10) – prosto
Miković N. (Slo) – Markovina D. (Hrv)
Japelj J. (Slo) – Bulović M. (Hrv)
Bečirovič Novak H. (Slo) – Tomeljak N. (Hrv)
Radišić M. (Slo) – Tesankić N. (Hrv)
Šulin B. (Slo) prosto
Lampret M. (Slo) – Sramkova T. (Svk)
Planinšek A. (Slo/11) – prosto
Strašek N. (Slo/9) – prosto
Lanišek A. (Slo/13)prosto
Žnuderl A. (Slo) – Poticna V. (Svk)
Milić E. N. (Slo/10) – prosto
Pliberšek N. (Slo) – Poljan E. (Hrv)