ITF: Rusinja v finalu turnirja v Antaliji ustavila nalet Lovričeve

Pia Lovrič udarno vstopa v novo sezono. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

Slovenski teniški igralki Pii Lovrič izjemno uspešnega tedna v Antaliji ni uspelo kronati z drugo posamično lovoriko med profesionalkami. V finalu je več pokazala Rusinja Diana Shnaider.

Kljub porazu v finalu je za Lovričevo uspešen teden v Turčiji. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

17-letnica iz Moskve je v finalu še enkrat več dokazala, da izjemni rezultati v prejšnjih dneh niso bili slučaj. V finale se je namreč uvrstila brez kakršnihkoli težav, niti ena od igralk pa ji ni uspela odvzeti več kot štirih iger.

Kot prvi je to v finalu uspelo prav Pii Lovrič, ki je po slabšem začetku (bilo je 0:5) ujela prave občutke in imela v 9. igri niza celo tri priložnosti, da zaostanek zniža na 4:5 in tako servira za izenačenje na 5:5. Rusinja se je iz težav rešila, prvi niz dobila s 6:3, v drugem pa zaostanek z 0:2 spreobrnila v zmago s 6:2.

Domžalčanka Pia Lovrič tako ostaja pri eni posamični turnirski zmagi, ki jo je letos dosegla v New Delhiju (ITF W15). Ob tem se lahko pohvali še s štirimi naslovi v dvojicah.

1. kolo: (1)Lovrič P./Sato H. – Ondrejcekova K./Poj N. 6:2, 6:2
Četrtfinale: (1)Lovrič P./Sato H. – Chekanskaya A./Kardava Z. 7:6(7), 6:7(11), 7:10