ITF: Premzl osvojil Ciper, Križnik se je izkazal v Santo Domingu, dvojica Erjavec/Potočnik najboljša na Majorki

V tem tednu so se na mednarodnih turnirjih serije ITF znova izkazali številni slovenski predstavniki. Maj Premzl je z Italijanom osvojil turnir na Cipru, kjer je blestela tudi Petja Drame, v Dominikanski republiki je odličen vtis pustil Matic Križnik, na Majorki se pa sta po naslovu v dvojicah posegli Veronika Erjavec in Nina Potočnik.

Prmezl - ITF: Premzl osvojil Ciper, Križnik se je izkazal v Santo Domingu, dvojica Erjavec/Potočnik najboljša na Majorki
Maj Premzl z Italijanom najboljši na Cipru. (Foto: FB/Drago Završnik)

ITF PRO

Med profesionalci je v posamični konkurenci v tem tednu najboljši rezultat uspel Pii Lovrič, ki se je v Maroku (W15) prebila do četrtfinala. Še korak dlje ji je uspelo priti v dvojicah, z uvrstitvijo v polfinale turnirja parov se lahko pohvalita tudi Dalila Jakupović (W25 Antalija) in Tomas Lipovšek Puches (M25 Anapoima).

Oba sta bila v boju za mesto v finalu neuspešna, povsem do konca pa je na Majorki (W15 Palmanova) uspelo priti Veroniki Erjavec in Nini Potočnik. Slovenki za v dvojicah v boju za turnirsko zmago ugnali 1.-postavljeno navezo.

M25 Rovinj
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Žnuderl M. (Slo) – Ambarzumjan E. (Nem) 1:6, 6:4, 10:12
Kupčič J. (Slo) – Anišić S. (Hrv) 6:2, 6:1
Miklavčič L. (Slo) – Waldner N. (Avt) 6:0, 5:7, 7:10
Vetrih M. (Slo) – Tadić V. (Bih/16) 2:6, 6:2, 11:9
Bezjak G. (Slo) – Juhas K. (Srb/5) 2:6, 6:4, 6:10

2. kolo kvalifikacij
Kupčič J. (Slo) – Voisin E. (Fra/3) 1:6, 1:6
Vetrih M. (Slo) – Waldner N. (Avt) 6:0, 7:5

3. kolo kvalifikacij: Vetrih M. (Slo) – Voisin E. (Fra/3) 3:6, 4:6


W25 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Radišič N. (Slo) – Wagner S. (Nem/2) 3:6, 6:4, 11:9
Cvetkovič T. (Slo) – Iaseva A. 3:6, 6:4, 7:10
Jakupović D. (Slo/6) – Christie F. (Vb) 6:2, 6:7(4), 5:10

2. kolo kvalifikacij: Radišič N. (Slo) – Boluda A. (Špa) 2:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: Jakupović D./Wagner A. – Isaeva A./Sonmez Z. 7:5, 6:3
Četrtfinale: Jakupović D./Wagner A. – (4)Boluda A./Thombare P. 1:0* – predaja
Polfinale: Jakupović D./Wagner A. – (2)Anshba A./Timofeeva M. 3:6, 2:6


M25 Anapoima
(Kolumbija, pesek, zunaj)

1. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Dias P. (Bra/8) 2:6, 6:3, 6:0
2. kolo: Lipovšek Puches T. (Slo) – Benitez C. J. M. (Kol) 6:4, 5:7, 1:6

Dvojice
1. kolo: (4)Lipovšek Puches T./Zukas M. – Maginley J./Zhu E. 7:6(8), 5:7, 10:7
Četrtfinale: (4)Lipovšek Puches T./Zukas M. – Loureiro J./Sidney G. 6:2, 6:7(5), 10:4
Polfinale: (4)Lipovšek Puches T./Zukas M. – Aboian V./Dias P. 6:1, 3:6, 11:13

W15 Marakeš
(Maroko, pesek, zunaj)

1. kolo: Lovrič P. (Slo/3) – Salvi L. (Ita) 6:2, 6:1
2. kolo: Lovrič P. (Slo/3) – Lantigua A. (Špa) 6:3, 6:0
Četrtfinale: Lovrič P. (Slo/3) – Alvisi E. (Ita) 4:6, 0:6

Dvojice
1. kolo: (1)Delai M./Lovrič P. – Milenković K./Spasova B. 6:2, 6:2
Četrtfinale: (1)Delai M./Lovrič P. – Aziz O./Qostal L. 6:2, 7:6(4)
Polfinale: (1)Delai M./Lovrič P. – Bagarić L./Ngounoue C. 4:6, 2:6


W15 Palmanova
(Španija, pesek, zunaj)

1. kolo
Erjavec V. (Slo) – Mercadier N. (Fra) 6:3, 6:3
Potočnik N. (Slo/2) – Geerlings A. (Špa) 7:5, 6:7(2), 4:6

2. kolo: Erjavec V. (Slo) – Karunaratne A. (Hkg) 6:0, 3:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: (3)Erjavec V./Potočnik N. – Zanotti N./Sinde V. 6:1, 6:1
Četrtfinale: (3)Erjavec V./Potočnik N. – Hering K./Santos A. 6:3, 7:6(1)
Polfinale: (3)Erjavec V./Potočnik N. – (2)Bulgaru M. B./Drahota Szabo D. 6:1, 6:1
Finale: (3)Erjavec V./Potočnik N. – (1)Moratelli A./Zantedeschi A. 7:5, 6:3 


W15 Šarm El Šejk
(Egipt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo/4) – Wi H. (Kor) 3:6, 6:0, 6:4
2. kolo: Falkner Ž. (Slo/4) – Yang Y. (Kit) 4:6, 4:6


M15 Šarm El Šejk
(Egipt, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Dimitrijevič J. (Slo) – Rudy A. 6:2, 6:1
2. kolo kvalifikacij: Dimitrijevič J. (Slo) – Bakshi A. (Gru/3) 1:6, 2:6



ITF JUNIORS

Odličen vtis so v tem tednu pustili nekateri slovenski mladinski predstavniki. Izpostaviti gre odličen rezultat Matica Križnika, ki se je na močnem J2 turnirju v Dominikanski republiki tako v posamični konkurenci kot tudi v dvojicah prebil do polfinala.

Slovenska zasedba je bila tokrat najštevilčnejša na Cipru, natančneje v Limassolu, kjer je potekal turnir serije J3. Maj Premzl in Petja Drame sta se izkazala s prebojem v četrtfinale v posamični konkurenci, Premzl pa je v dvojicah s partnerjem Petrom Buldorinijem šel kar vse do konca. Italijansko-slovenska naveza je v polfinalu premagala vseslovensko navezo Obrul L./Švec Ž., v finalu pa še 3.-postavljeno dvojico. Za Premzla je to drugi ITF naslov v letošnji sezoni, skupno četrti. Dva je osvojil v posamični konkurenci, dva v dvojicah.

J2 Santo Domingo
(Dominikanska republika, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Križnik M. (Slo) – Rankin M. (Vb) 6:1, 3:2* – predaja
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Puello A. (Dom) 6:1, 6:1
Četrtfinale: Križnik M. (Slo) – Rahman Y. (Zda/2) 7:5, 6:4
Polfinale: Križnik M. (Slo) – Valdez L. (Meh/3) 1:6, 4:6

Dvojice
1. kolo: Križnik M./Verbeek D. – Frias J./Puello A. 6:1, 6:0
Četrtfinale: Križnik M./Verbeek D. – Daryabeigi S./Sotelo A. 6:1, 6:3
Polfinale: Križnik M./Verbeek D. – Mendoza N./Stearns P. 4:6, 2:6


J2 Benicarlo
(Španija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Milić E. N. (Slo/8) – Pawlak L. (Fra) 6:0, 3:6, 10:4
2. kolo kvalifikacij: Milić E. N. (Slo/8) – Lozano D. (Špa) 6:2, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Milić E. N. (Slo/8) – Santiago M. (Špa/2) 6:3, 5:7, 7:10

Dvojice
1. kolo: Milić E. N./Pace F. – Peyre L./Santiago M. 5:7, 6:1, 7:10


J3 Limassol 
(Ciper, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Puntarič N. (Slo/1)prosto
Flander T. (Slo/8) prosto
Angeli C. (Slo/10) prosto
Miković M. (Slo) – Kalanov I. (Grč) 1:6, 5:7
Petelinšek P. (Slo/4) – Karaouza S. (Grč) 6:2, 6:4

2. kolo kvalifikacij
Puntarič N. (Slo/1) – Kokkinis M. (Avs) 7:6(4), 6:2
Flander T. (Slo/8) – Polichronopoulos A. (Grč) 2:6, 2:6
Angeli C. (Slo/10) – Allen A. (Avs) 6:7(8), 6:4, 0:10
Petelinšek P. (Slo/4) – Teodorescu M. (Rom) 4:6, 7:5, 11:9

3. kolo kvalifikacij: Puntarič N. (Slo/1) – Loizas A. (Grč/9) 3:6, 3:6

1. kolo
Premzl M. (Slo/5) – prosto
Kirbiš A. (Slo) – Sclearenco N. (Cip) 7:5, 6:1
Miković N. (Slo) – Protopapas G. (Cip) 6:1, 6:2
Puntarič N. (Slo/LL) – Jedrzejczak J. (Pol) 2:6, 1:6
Obrul L. (Slo) – Giurea A. (Rom) 2:6, 6:2, 4:6
Švec Ž. (Slo/16) prosto
Petelinšek P. (Slo/Q) – Bru C. (Špa) 4:6, 5:7
Drame P. (Slo/7) – prosto

2. kolo
Premzl M. (Slo/5) – Timini A. (Cip) 3:6, 7:6(0), 6:4 
Kirbiš A. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb/14) 6:7(3), 2:6
Miković N. (Slo) – Iakubenko V. (Ukr/10) 5:7, 3:6
Švec Ž. (Slo/16) – Skobelev S. (Srb) 4:6, 2:6
Drame P. (Slo/7) – Rahnel L. (Est) 6:3, 6:3

3. kolo
Premzl M. (Slo/5) – Cocola S. (Ita) 6:2, 6:2
Drame P. (Slo/7) – Kantor A. (Mad/11) 6:3, 6:2

Četrtfinale
Premzl M. (Slo/5) – Buldorini P. (Ita/1) 3:6, 0:6
Drame P. (Slo/7) – Yaffe T. (Izr/14) 4:6, 7:6(6), 2:6

Dvojice, 1. kolo
(1)Buldorini P./Premzl M. – prosto
Hadžimehmedović R./Kirbiš A. – Ivanov M./Skobelev S. 6:7(2), 6:4, 4:10
(7)Obrul L./Švec Ž. – prosto
Flander T./Puntarič N. – Cocola S./Simeonov D. 7:6(4), 6:7(3), 4:10
Petelinšek P./Tesankić N. – Andronicou N./Demirtzi A. 6:1, 7:5
(2)Drame P./Remander S. – prosto

2. kolo
(1)Buldorini P./Premzl M. – Batin T./Meszaros P. 6:4, 6:1
(7)Obrul L./Švec Ž. – Clivio D./Djakouris C. 6:3, 6:0
Petelinšek P./Tesankić N. – (6)Baranes M./Yaffe T. 2:6, 3:6
(2)Drame P./Remander S. – Kafka I./Mansfield K. 6:0, 6:3

Četrtfinale
(1)Buldorini P./Premzl M. – (8)Giurea A./Onofrei M. 6:4, 6:3
(7)Obrul L./Švec Ž. – Ivanov M./Skobelev S. 7:6(2), 6:2
(2)Drame P./Remander S. – (6)Baranes M./Yaffe T. 7:6(5), 6:3

Polfinale
(1)Buldorini P./Premzl M. – (7)Obrul L./Švec Ž. 6:3, 3:6, 10:6
(2)Drame P./Remander S. – (4)Hradecka L./Shoukry L. 6:3, 6:4

Finale: (1)Buldorini P./Premzl M. – (3)Sarkisan D./Shebekin G. 7:6(5), 6:2


J4 Las Vegas
(ZDA, trda podlaga, zunaj)

1. kolo: Žnuderl A. (Slo) – Outcalt N. (Zda) 3:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: Gomez V./Žnuderl A. – Moore K./Pareja J. 5:7, 5:7