ITF: Premzl niza zmage v Vrsarju, Falknerjeva v Antaliji rešila dve zaključni žogici

Eden najmočnejših mladinskih ITF turnirjev v tem tednu poteka v Vrsarju, kjer navdušuje Maj Premzl. Predstavnik ŽTK Maribor se je na turnirju serije J1 prebil že do štirih zmag in se v 2. kolu glavnega dela turnirja pridružil Boru Artnaku. 

TZS DP Maribor 0069 210614 GV - ITF: Premzl niza zmage v Vrsarju, Falknerjeva v Antaliji rešila dve zaključni žogici
Maj Premzl v Vrsarju že štirikrat uspešen.(Foto: Grega Valancic / Sportida)

ITF PRO

Do izjemno tesne zmage se je na profesionalnem W15 turnirju v Antaliji prebila Živa Falkner, ki je proti ruski tekmici v tie-breaku drugega niza že zaostajala s 4:6. Novomeščanka se je rešila, podaljšano igro dobila z 8:6, v tretjem nizu pa delo zaključila z rezultatom 6:3. Živina nasprotnica v 2. kolu še ni znana.

V Monastirju (M15) je na zadnji kvalifikacijski stopnički obstal Gal Emeršič Potočnik, v 1. kolu kvalifikacij se je poslovil Maj Najvirt Kolarič, v glavni del turnirja pa je neposredno že uvrščen Sebastian Dominko. Ta bo prvo tekmo odigral v sredo, 30. marca.

W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Falkner Ž. (Slo/7) – Andreeva M. 1:6, 7:6(6), 6:3
2. kolo: Falkner Ž. (Slo/7) – Chiesa D./Cirpanli D. [31.3.]

Dvojice
1. kolo: (1)Falkner Ž./Pigato L. – Laskutova K./Solomatina A. [30.3.]


M15 Monastir
(Tunizija, trda podlaga, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Katuch J. (Svk) 6:3, 7:5
Najvirt Kolarič M. – Ciocanu A. (Kan) 7:6(6), 1:6, 5:10

2. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Hoskins S. (Avs) 6:1, 6:1
3. kolo kvalifikacij: Emeršič Potočnik G. (Slo) – Palovič L. (Svk/4) 1:6, 0:6

1. kolo: Dominko S. (Slo/JR) – Weightman O. (Vb) [30.3.]



ITF JUNIORS

Ogromno slovenskih predstavnikov se je v teh dneh preizkusilo na močnem J1 turnirju v Vrsarju. Brez prask se je skozi kvalifikacije prebil Maj Premzl, ki je že zabeležil tudi zmago v 1. kolu glavnega dela turnirja in se v 2. kolu pridružil 1. nosilcu turnirja Boru Artnaku. 

V 3. kolu kvalifikacij je obstal Luka Videnovič, kljub porazu v zadnjem kolu kvalifikacij se je v glavni del turnirja prebila Brina Šulin. Ta je nato tako kot Pia Petelinšek klonila v 1. kolu glavnega dela turnirja.

J1 Vrsar
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Obrul L. (Slo) – Markovina D. (Hrv/WC) 3:6, 6:7(6)
Angeli C. (Slo) – Rakonić F. (Hrv) 3:6, 5:7
Požonec M. (Slo) – Stabek D. (Hrv) 7:6(5), 6:4
Mohar V. (Slo) – Schwaerzier J. (Avt/11) 3:6, 3:6
Videnovič L. (Slo) – Šimundža J. (Hrv) 7:5, 6:2
Miković N. (Slo) – Dimitrijević L. (Srb) 6:4, 6:3
Premzl M. (Slo/12) – Maričić L. (Hrv) 6:0, 6:0 
Senica A. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 3:6, 5:7
Drame P. (Slo/2) – prosto
Lanišek A. (Slo) – Peer J. (Ita) 4:6, 7:5, 7:10
Dirnbek K. (Slo) – Kovačić V. (Hrv) 7:5, 6:3
Rebec P. M. (Slo/5) – prosto
Flerin L. (Slo) – Sramkova T. (Svk/11) 6:3, 2:6, 9:11
Šulin B. (Slo/6) – prosto

2. kolo kvalifikacij
Požonec M. (Slo) – Bondioli F. (Ita/3) 4:6, 6:0, 6:10
Videnovič L. (Slo) – Kask M. (Kan) 6:3, 3:6, 12:10
Miković N. (Slo) – Dzhenev A. (Blg/5) 0:6, 5:7
Premzl M. (Slo/12) – Bilardo J. (Ita) 6:0, 6:1 
Drame P. (Slo/2) – Koppova N. (Svk) 6:7(3), 0:6
Dirnbek K. (Slo) – Molchanova O. (Ukr/10) 3:6, 1:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Segato E. (Ita) 2:6, 7:5, 8:10
Šulin B. (Slo/6) – Badics M. (Mad) 7:5, 3:6, 10:3

3. kolo kvalifikacij
Videnovič L. (Slo) – Romano F. (Ita/4) 1:6, 6:4, 7:10
Premzl M. (Slo/12) – Tomić R. (Bih) 6:1, 7:6(4) 
Šulin B. (Slo/6) – Martinez C. (Špa/8) 2:6, 2:6

1. kolo
Artnak B. (Slo/1) – prosto
Premzl M. (Slo) – Gandolfi G. (Ita) 7:5, 6:4
Petelinšek P. (Slo/WC) – Mišković D. (Hrv/WC) 6:1, 0:6, 1:6
Šulin B. (Slo/LL) – Mester C. M. (Rom) 2:6, 3:6

2. kolo
Artnak B. (Slo/1) – Pereira T. (Por) [30.3.]
Premzl M. (Slo) – Rocha H. (Por/12) [30.3.]


Dvojice, 1. kolo
(1)Artnak B./Koshis C. – prosto
Dirnbek K./Držanić D. – Pace F./Urgesi F.
Fenyves G./Petelinšek P. – Paradisi A./Valente D.
Lanišek A./Šulin B. – Bednarz Z./Rothensteinter L.

2. kolo
(1)Artnak B./Koshis C. – ?