ITF: Premzl in Žnuderl v BIH poskrbela za vseslovenski dvoboj, Šulinova med TOP 8 v Dubrovniku

Sreda je na ITF turnirjih prinesla sedem slovenskih zmag. Za dve sta poskrbela Maj Premzl in Marsel Žnuderl, ki se bosta v četrtfinalu mladinskega J4 turnirja v Širokem Brijegu pomerila kar med sabo. 

TZS DP Maribor 0069 210614 GV - ITF: Premzl in Žnuderl v BIH poskrbela za vseslovenski dvoboj, Šulinova med TOP 8 v Dubrovniku
Maj Premzl ali Marsel Žnuderl? (Foto: Grega Valancic / Sportida)

Od profesionalcev sta se v sredo v akcijo podala Tom Kočevar-Dešman v Dohi in Nika Radišič v Netanyji. Koprčanka je v Izraelu v 1. kolu W25 turnirja morala priznati premoč 2. nosilki, medtem ko se je Kočevar-Dešman mimo prve ovire prebil brez kakršnihkoli težav.

Na mladinskem J3 turnirju v Dubrovniku si je mesto med najboljših osem igralk zagotovila Brina Šulin, tesen poraz je v 2. kolu zabeležila Pia Marija Rebec, druga ovira je bila previsoka tudi za Ano Lanišek.

Izjemno uspešno pa še naprej Slovenci nastopajo na J4 turnirju v Širokem Brijegu. Tam bomo v četrtek spremljali vseslovenski četrtfinalni dvoboj med Majem Premzlom in Marselom Žnuderlom, mesto v polfinalu bodo lovili tudi Lun Obrul, Annika Planinšek in Nika Strašek.

ITF PRO

W25 Sevilja (Španija, pesek)
1. kolo: Jakupović D. (Slo) – Del Olmo A. (Špa) 4:5* – predaja


W25 Netanya (Izrael, trda podlaga)
1. kolo: Radišič N. (Slo) – Paquet C. (Fra/2) 4:6, 2:6

Dvojice
1. kolo: (2)Radišič N./Topalova G. – Fruchtman M./Zack A. 6:3, 6:1
Četrtfinale: (2)Radišič N./Topalova G. – Nadel N./Younes K. [21.10.]


W15 Antalija (Turčija, pesek)
1. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo/11) – El Ouazzani Z. (Mar) 6:3, 6:2
2. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo/11) – Scara F. (Ita) 6:2, 6:2
3. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo/11) – Gimbrere J. (Niz/3) 2:6, 0:6


M15 Doha (Katar, trda podlaga)
1. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/2) – Tkemaladze Z. (Gru) 6:1, 6:1
2. kolo: Kočevar-Dešman T. (Slo/2) – Digvijay Pratap Singh (Ind) [21.10.]


M15 Cancun (Mehika, trda podlaga)
1. kolo: Špec M. (Slo/5) – Flores J. (Kos) 6:3, 7:5
2. kolo: Špec M. (Slo/5) – Osorio J. S. (Kol) [21.10.]



ITF JUNIORS

J3 Dubrovnik (Hrvaška, pesek)
PRETEKLI REZULTATI

1. kolo
Miković N. (Slo/Q) – Pires T. (Fra) 1:6, 4:6
Rebec P. M. (Slo) – Knežević N. (Hrv/8) 6:4, 3:6, 6:4
Šulin B. (Slo) – Paukstyte P. (Lit/3) 7:6(2), 4:6, 7:6(2)
Lanišek A. (Slo/Q) – Pinaieva A. (Ukr) 6:2, 7:6(9)

2. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Saito S. (Jap)
Šulin B. (Slo) – Suvirdjonkova D. (Srb) 7:5, 2:6, 6:3
Lanišek A. (Slo/Q) – Tverijonaite E. (Lit/6) 1:6, 0:6

Četrtfinale: Šulin B. (Slo) – Frankowska Z. (Pol) [21.10.]


J4 Široki Brijeg (BIH, pesek)
PRETEKLI REZULTATI

1. kolo
Premzl M. (Slo/1) – Krivoshchekov K. (Rus) 6:4, 6:1
Žnuderl M. (Slo) – Stramput V. (Srb) 7:6(2), 6:3
Flander T. (Slo) – Li S. (Kit) 4:6, 4:6
Černe D. (Slo) – Ziheng H. (Kit/6) 4:6, 3:6
Kirbiš A. (Slo) – Marković S. (Srb) 4:6, 4:6
Obrul L. (Slo/5) – Zhibul D. (Rus) 7:6(5), 6:2
Puntarič N. (Slo) – Erceg L. (Hrv) 4:6, 6:3, 6:2
Strašek N. (Slo/6) – Dukić L. (Srb) 6:1, 6:0
Planinšek A. (Slo/8) – Jakupović-Kljako T. (Vb) 6:1, 6:2
Petelinšek P. (Slo/Q) – Tkachenko A. (Ukr) 6:1, 6:3

2. kolo
Premzl M. (Slo/1) – Djokić A. (Bih) 6:0, 6:4
Žnuderl M. (Slo) – Petrović D. (Nem) 6:4, 2:1* – predaja
Obrul L. (Slo/5) – Galkins N. (Lat) 6:2, 6:1
Puntarič N. (Slo) – Kalina V. (Češ/2) 4:6, 4:6
Strašek N. (Slo/6) – Tesankić N. (Hrv) 6:4, 6:4
Planinšek A. (Slo/8) – Kajkić L. (Hrv) 6:2, 6:3
Petelinšek P. (Slo/Q) – Bubalo E. (Hrv/5) 2:6, 2:6

Četrtfinale
Premzl M. (Slo) – Žnuderl M. (Slo)
Obrul L. (Slo/5) – Kalina V. (Češ/2)
Strašek N. (Slo/6) – Milanese S. (Ita)
Planinšek A. (Slo/8) – Bednarz Z. (Pol/4)


J4 Budimpešta (Madžarska, pesek)
1. kolo kvalifikacij: Žnuderl A. (Slo) – Czako E. (Mad) 6:4, 3:6, 5:10



TE Split 1950 Open
(U12, Hrvaška, 2. kategorija)

Posamezno, 1. kolo
Meolic E. (Slo) – Čolak M. (Hrv) 0:6, 0:6
Markl T. (Slo) – Petković A. (Hrv) 0:6, 0:6

Dvojice, 1. kolo
Meolic E./Milot A. – Ilić I./Padovan T. 1:6, 3:6
Markl T./Popović S. – Belvanović D./Robotić M. 0:6, 0:6

2 thoughts on “ITF: Premzl in Žnuderl v BIH poskrbela za vseslovenski dvoboj, Šulinova med TOP 8 v Dubrovniku

Comments are closed.