ITF: Pia Marija Rebec najbolj zanesljiva Slovenka na uvodu v Domžalah

Pia Marija Rebec odlična tudi na uvodu v Domžalah. (Foto: Nik Moder / Sportida

Torek je v Domžalah postregel z večino tekem 1. kola glavnega dela ITF J4 turnirja. V nadaljnje tekmovanje se je prebilo veliko slovenskih predstavnikov, med katerimi je bila najbolj prepričljiva Pia Marija Rebec.

Pia Marija Rebec odlična tudi na uvodu v Domžalah. (Foto: Nik Moder / Sportida

Predstavnica TC Ljubljana se je izkazala že na predhodnih treh mladinskih ITF turnirjih po Sloveniji. V Radomljah je klonila šele v finalu, v Kranju je prišla do 3. kola, v Mariboru pa jo je v polfinalu zaustavila Nemka Lea Aschenberger. Tudi v Domžalah je Pia Marija Rebec začela zelo zanesljivo, saj je s 6:1 in 6:0 ugnala tekmico iz Italije.

V Pančevem (ITF J1) sta bila v 2. kolu zaustavljena Bor Artnak in Sebastian Dominko, tekma 2. kola pa na ITF J2 turnirju v Italiji v sredo čaka Matica Križnika. Na profesionalnih turnirjih ITF sta turnir z zmago pričela Dalila Jakupović (ITF W25 Braunschweig) in Tom Kočevar-Dešman (ITF M15 Bad Waltersdorf), medtem ko ostali na svoj prvi nastop v glavnem delu turnirja še čakajo.

26. SLOVENIAN JUNIOR OPEN 2021
(TK Domžale, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Požonec M. (Slo) – Altauer F. (Češ/1) 3:6, 1:6
Gornik K. (Slo) – De Gasper G. (Ita) 1:6, 0:1* – predaja
Miković N. (Slo) – Dimitrijević L. (Srb) 6:0, 6:4
Mileusnić G. F. (Slo) – Jozwicki P. (Avt/9) 2:6, 3:6
Bajželj M. (Slo) – Gubi T. (Mad) 6:1, 3:6, 3:6
Černe D. (Slo) – Solak A. (Nem) 7:6(3), 6:3
Jarc A. (Slo) – Bity I. (Izr/4) 7:6(3), 6:3
Marković L. (Slo) – Lazić M. (Avt) 1:6, 4:6
Videnović L. (Slo) – Ontiveros M. (Nem) 6:1, 4:6, 4:6
Grebenšek G. (Slo) – Marić V. (Hrv) 6:4, 6:0
Angeli C. (Slo) – Dzhurdzha A. (Ukr) 6:3, 6:0
Obrul L. (Slo/6) – Rieber L. (Nem) 7:5, 6:0
Japelj J. (Slo) – Hornung G. (Mad) 1:6, 6:2, 4:6
Puntarić N. (Slo) – Michurin E. (Rus) 6:3, 6:3
Kirbiš A. (Slo/11) – Hoffmann N. (Nem) 6:2, 6:0
Švec Ž. (Slo/16) – Miljanić M. (Mad) 6:1, 6:2
Barjaktarević B. (Slo) – Lavoratori P. (Ita) 0:6, 0:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Ridout F. (Vb/3)
Mohar V. (Slo) – Garifullin A. (Rus) 4:6, 6:4, 2:6
Bukovec J. (Slo) – Marco B. (Ita) 1:6, 2:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Gyori L. (Mad) 6:3, 6:2
Bukovec R. (Slo) – Vasung D. (Hrv) 3:6, 4:6
Flander T. (Slo) – Višković L. (Srb) 6:4, 6:2
Bogunović M. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2) 0:6, 5:7

2. kolo
Miković N. (Slo) – Pall N. (Mad)
Černe D. (Slo) – Sarkisan D. (Rus/7)
Jarc A. (Slo) – Lazić M. (Avt)
Grebenšek G. (Slo) – Meszaros P. (Mad/12)
Angeli C. (Slo) – Obrul L. (Slo)
Puntarić N. (Slo) – Kirbiš A. (Slo)
Švec Ž. (Slo/16) – Stipetić R. (Hrv)
Škorjanc N. (Slo/10) – Berti M. (Ita)
Flander T. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2)


DEKLETA

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Zalokar T. (Slo) – Cohen R. (Izr) 6:3, 6:2
Lampret M. (Slo) – Sladaković T. (Hrv) 7:5, 4:6, 6:2
Cikajlo E. (Slo) – Bergler O. (Pol/11) 0:6, 0:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Gubertini A. (Ita) 6:1, 6:0
Pliberšek N. (Slo) – Rothersteiner L. (Avt/3) 2:6, 3:6
Flerin L. (Slo) – Albayrak E. (Tur) 4:6, 6:2, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 2:6, 3:6
Marenk M. (Slo) – Bartha P. (Mad/9) 6:7(0), 1:6
Viriant M. (Slo/8) – Nedeljković L. (Avt) 6:1, 6:3
Strašek N. (Slo/7) – Fusch L. (Avt) 1:6, 0:6
Jamar U. (Slo) – Gojkovič J. (Srb) 3:6, 4:6
Praček A. T. (Slo) – Murzsa G. (Mad) 6:4, 6:3
Lanišek A. (Slo) – Marcon M. (Ita) 6:0, 6:4
Šulin B. (Slo) – Knežević N. (Hrv/4) 6:7(3), 6:2, 7:6(1)
Radišić M. (Slo) – Smejkal L. (Zda/6) 0:6, 6:7(3)
Bečirovič Novak H. (Slo) – Kantor A. (Mad) 2:6, 0:6
Planinšek A. (Slo/16) – Granić N. (Hrv) 6:2, 6:2
Muller Uhan E. (Slo) – Skegro M. (Hrv) 6:4, 6:4

2. kolo
Zalokar T. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1)
Lampret M. (Slo) – Cubonova Z. (Svk)
Rebec P. M. (Slo/5) – Zuvela N. (Hrv)
Viriant M. (Slo/8) – Selimanović K. (Bih)
Praček A. T. (Slo) – Zimmer A. (Avt/13)
Lanišek A. (Slo) – Šulin B. (Slo)
Planinšek A. (Slo/16) – Plihal N. (Avt)
Muller Uhan E. (Slo) – Urbanova L. (Češ/2)



OSTALI ITF TURNIRJI (23.8. – 29.8.)

PRO

ITF W25 Braunschweig (Nemčija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Jakupović D. (Slo) – Djoubri S. (Fra) 7:5, 3:6, 7:5
Radišić N. (Slo) – Carle M. (Arg/2)
Kolar N. (Slo) – Pelicano H. (Mal)

Dvojice, 1. kolo
Kolar N./Vasilescu A. – Papadakis L./Stevens L. 5:7, 6:3, 12:10
(2)Prisacariu A./Radišić N. – prosto

Četrtfinale
Kolar N./Vasilescu A. – (3)Hobgarski K./Strakhova V.
(2)Prisacariu A./Radišić N. – Kaul M./Malygina E.


ITF W15 Bad Waltersdorf (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo) – Zupančič N. (Slo) 6:3, 2:5*

1. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Gadient N. (Švi)
Pislak M. (Slo) – Bokor V. (Avt)

Dvojice, 1. kolo
Cisovska R./Falkner Ž. – Ku Y./Nugroho P.
(2)Gonzalez M./Pislak M. – Gadient N./Peckl K. 6:2, 6:3

Četrtfinale
(2)Gonzalez M./Pislak M. – Koskel A./Schwartzman D.


ITF M15 Bad Waltersdorf (Avstrija peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/2) – Ibrahim H. (Nem) 6:2, 2:0* – predaja
Dimic M. (Slo) – Sorrentino L. (Ita/3) 6:4, 6:7(4), 8:10
Bezjak G. (Slo) – Pampanin P. (Ita) 2:6, 6:2, 6:10
Kovačič T. (Slo) – Hadžalić A. (Hrv/6) 2:6, 3:6
Kovač T. (Slo) – Achondo G. (Čil) 2:6, 2:6

2. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Tabacco G. (Ita) 6:4, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Ragazzi A. (Ita/11) 6:2, 6:1

1. kolo
Lipovšek Puches T. (Slo) – Prechtel S. (Nem)
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Giacalone O. (Ita) 6:0, 2:6, 6:4
Špec M. (Slo/Q) – Danilov S. (Rus/7)

2. kolo
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Capecchi D. (Ita/3)

Dvojice, 1. kolo
Barrena A./Lipovšek Puches T. – Rohrer N./Tomić D. 6:4, 6:2
Špec M./Hadžalić A. – (4)Kalender A./Krainer L. 1:6, 4:6

Četrtfinale
Barrena A./Lipovšek Puches T. – (4)Kalender A./Krainer L.


JUNIORS

ITF J1 Pančevo (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Dominko S. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb) 6:0, 6:0
Artnak B. (Slo) – Ludoski Z. (Srb) 1:6, 6:2, 7:6(5)

2. kolo
Dominko S. (Slo/6) – Rodenas P. (Špa) 1:6, 6:7(4)
Artnak B. (Slo/3) – Kukasian A. (Rus) 4:6, 4:6

Dvojice
1. kolo
: (4)Dominko S./Rodenas P. – Krstić V./Zekić N. 3:6, 6:4, 8:10


ITF J2 Salsomaggiore (Italija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Vaitiekunas P. (Lit) 3:6, 6:3, 6:0
2. kolo: Križnik M. (Slo) – ?