ITF: Miković blesti v Italiji, Videnovič zmage zbira v Srbiji, Artnak v Nemčiji, Kovačičeva pa na Madžarskem

Slovenski predstavniki tudi v tem tednu igrajo vidno vlogo na mednarodnih turnirjih po Evropi. V Italiji na mladinskem turnirju odlično gre Niku Mikoviću, Luka Videnovič je v Nišu zbral že kar pet zmag.

Tenis Koper 03549 211003 VID 1 - ITF: Miković blesti v Italiji, Videnovič zmage zbira v Srbiji, Artnak v Nemčiji, Kovačičeva pa na Madžarskem
Luka Videnovič zbira zmage v Nišu. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

V Zagrebu sta se na W60 profesionalnem turnirju na vseslovenskem dvoboju v 2. kolu kvalifikacij med seboj pomerili Dalila Jakupović in Živa Falkner.  V glavni del turnirja se je prebila Falknerjeva, ki pa je nato tako kot Polona Hercog izpadla v 1. kolu. V 2. kolu je z nastopi končala Nina Potočnik, ki skupaj z Veroniko Erjavec nastopa še v dvojicah.

Tudi v Splitu (M25) sta se v kvalifikacijah med seboj pomerila dva Slovenca, in sicer Jan Kupčič in Gal Emeršič Potočnik. Kot zmagovalec je dvoboj končal Kupčič, ki se je kot edini od 11 Slovencev prebil v 3. kolo kvalifikacij. V glavni del turnirja se mu ni uspelo prebiti.

V Antaliji (W15) je z nastopi hitro končala Manca Pislak, v Italiji (W25) se v dvojicah za odmeven rezultat bori Nika Radišič.

W60 Zagreb
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Jakupović D. (Slo/3) – Samavati S. (Dan) 6:2, 6:4
Falkner Ž. (Slo) – Simion O. (Rom/15) 6:1, 6:4
Potočnik N. (Slo/12) – Kawamura M. (Jap) 6:4, 6:3
Cvetkovič T. (Slo) – Lukas T. (Hrv/5) 6:7(6), 6:7(2)

2. kolo kvalifikacij
Falkner Ž. (Slo) – Jakupović D. (Slo/3) 7:5, 5:7, 10:7
Potočnik N. (Slo/12) – Ozgen P. (Tur/4) 2:6, 6:1, 11:9

1. kolo
Potočnik N. (Slo/Q) – Chang H. (Zda) 6:2, 7:5
Hercog P. (Slo/5) – Ružić A. (Hrv/Q) 5:7, 3:6
Falkner Ž. (Slo/Q) – Niemeier J. (Nem/2) 2:6, 4:6

2. kolo: Potočnik N. (Slo/Q) – Jani R. L. (Mad/3) 6:7(6), 4:6

Dvojice, 1. kolo
Erjavec V./Potočnik N. – Bošković L./Lukas T. 6:4, 6:4
Herdzelas D./Jakupović D. – (3)Gjorcheska L./Khromacheva I. 2:6, 6:4, 8:10

Četrtfinale: Erjavec V./Potočnik N. – Kawamura M./Kozaki F. [28.4.]


M25 Split
(Hrvaška, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Dimitrijevič J. (Slo) – Madjor R. (Hrv) 6:0, 6:0
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Ercegović A. (Hrv) 6:4, 6:2
Kupčič J. (Slo) – Lazarov G. (Blg/15) 6:7(3), 7:2, 11:9
Kovač T. (Slo) – Martinović M. (Hrv) 0:6, 3:6
Kovačič T. (Slo) – Šarić F. (Hrv) 6:0, 6:0
Dimic M. (Slo/16) – Guerra B. (Švi) 6:0, 6:2
Vetrih M. (Slo) – Mišura R. (Hrv/WC) 6:0, 6:0
Žnuderl M. (Slo) – Petrović D. (Bih) 3:6, 4:6
Miklavčič L. (Slo) – Phillips Z. (Vb) 6:4, 6:2
Urbanija M. (Slo) – Stramput V. (Srb) 6:2, 6:1
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Garifullin A. 6:2, 6:1

2. kolo kvalifikacij
Dimitrijevič J. (Slo) – Cubelic K. (Nem/10) 3:6, 5:7
Kupčič J. (Slo) – Emeršič Potočnik G. (Slo) 6:2, 7:5
Kovačič T. (Slo) – Woerner P. (Nem/4) 0:6, 3:6
Dimic M. (Slo/16) – Galik M. (Svk) 0:6, 6:7(5)
Vetrih M. (Slo) – Ninčević F. (Hrv/5) 4:6, 6:3, 4:10
Miklavčič L. (Slo) – Micov S. (Mkd/6) 0:6, 6:2, 8:10
Urbanija M. (Slo) – Contri S. (Špa/7) 2:6, 3:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Barun B. (Hrv/9) 4:6, 4:6

3. kolo kvalifikacij
Kupčič J. (Slo) – Hadžalić A. (Hrv/2) 4:6, 4:6


W25 Santa Margherita di Pula
(Italija, pesek, zunaj)

1. kolo: Radišič N. (Slo) – Aney J. (Zda) 4:6, 3:6

Dvojice
1. kolo: (2)Mikulskyte J./Radišič N.prosto
Četrtfinale: (2)Mikulskyte J./Radišič N. – Ng T./Seibold E. [28.4.]


W15 Antalija
(Turčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Pislak M. (Slo) – Hoedt M. (Nem/1) 3:6, 1:6



ITF JUNIORS

Na mladinskih turnirjih v lovu za odmeven rezultat odlično kaže Boru Artnaku (JA Offenbach), Niku Mikoviću (J2 Salsomaggiore), Luki Videnoviču (J5 Niš) in Nali Kovačič (J5 Szekefehervar). Prvi je zaenkrat pri dveh zmagah, Kovačičeva pri treh, Videnovič in Miković pa že pri petih.

JA Offenbach
(Nemčija, pesek, zunaj)

1. kolo: Artnak B. (Slo/7) – Kretzer A. (Špa) 6:4, 6:1
2. kolo: Artnak B. (Slo/7) – Gea A. (Fra) 7:6(5), 6:1
3. kolo: Artnak B. (Slo/7) – Nicod J. (Češ/12) [28.4.]

Dvojice
1. kolo: (3)Artnak B./Gaubas V. – Nemeth A./Petković M. [28.4.]


J2 Salsomaggiore
(Itaija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij
Miković N. (Slo/6) – Rapagnetta D. (Ita) 6:3, 6:4
Šulin B. (Slo/7) – Rossi G. (Ita) 4:6, 6:4, 10:7

2. kolo kvalifikacij
Miković N. (Slo/6) – De Gasper G. (Ita) 6:4, 6:2
Šulin B. (Slo/7) – Cau A. (Kan) 3:6, 3:6

3. kolo kvalifikacij: Miković N. (Slo/6) – Bilardo J. (Ita/3) 7:5, 6:3

1. kolo
Smejkal L. (Slo/6) – Bozova A. (Pol) 6:2, 3:6, 6:2
Miković N. (Slo) – Torrealba B. (Čil) 6:3, 6:2

2. kolo
Smejkal L. (Slo/6) – Ercan M. (Tur) 6:2, 5:7, 6:4
Miković N. (Slo/Q) – Nosei G. (Ita) 7:6(2), 7:5

Četrtfinale
Smejkal L. (Slo/6) – Iliev S. (Fra) b.b.
Miković N. (Slo/Q) – Romano F. (Ita) [28.4.]

Dvojice
1. kolo: Dhamne M./Miković N. – (4)Bondioli F./Romano F. 1:6, 3:6


J5 Niš
(Srbija, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Videnovič L. (Slo) – Ristanović N. (Srb) 6:0, 6:0
2. kolo kvalifikacij: Videnovič L. (Slo) – Vojvodić L. (Bih/5) 6:3, 6:4
3. kolo kvalifikacij: Videnovič L. (Slo) – Dela Vega J. (Vb) 7:5, 6:3

1. kolo
Videnovič L. (Slo/Q)– Ilić L. (Srb) 7:5, 6:3
Flerin L. (Slo) – Janković I. (Srb) 1:6, 6:1, 6:3

2. kolo
Videnovič L. (Slo/Q) – Jović N. (Srb/14) 1:6, 6:2, 6:1
Flerin L. (Slo) – Kuharenko P. 1:6, 0:6

3. kolo: Videnovič L. (Slo/Q) – Knežević S. (Črg/4) [28.4.]

Dvojice, 1. kolo
Mihajlović D./Videnovič L. – Agushi M./Kolevski D. 6:7(1), 6:4, 8:10


J5 Szekesfehervar
(Madžarska, pesek, zunaj)

1. kolo kvalifikacij: Kovačič N. (Slo/1) – prosto
2. kolo kvalifikacij: Kovačič N. (Slo/1) – Nagy G. (Mad) 6:0, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Kovačič N. (Slo/1) – Novak N. (Češ) 7:6(3), 6:3
1. kolo: Kovačič N. (Slo/Q) – Jelinkova A. (Češ/Q) 6:4, 6:3
2. kolo: Kovačič N. (Slo/Q) – Drobysheva M. (Ukr) [28.4.]