ITF: Juvanova na Švedskem mimo 1. nosilke v finale!

Kaja Juvan se bo v soboto borila za nov naslov. (Foto: Robi Cokan)

Še ne 18-letna slovenska tenisačica Kaja Juvan je odlično formo iz Uzbekistana prenesla tudi na Švedsko, kjer bo v soboto, 23. junija, nastopila v finalu turnirja serije Futures. V polfinalu je bila naša tenisačica s 6:1 in 7:5 boljša od 1. nosilke, v finalu pa jo čaka obračun proti 289. igralki sveta.

Vloga favoritinje pred polfinalnim obračunom 25.000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Futures na Švedskem je pripadala 1. nosilki turnirja Irini Marii Bari. Romunka je marca dopolnila 23 let, na WTA lestvici pa zaseda 156. mesto. Na drugi strani mreže se ji je tokrat postavila 17-letna Slovenka, za katero Romunka ni našla pravega recepta.

Juvanova rešila 3 vezane žogice za niz

Prvega niza, ki ga je Kaja Juvan dobila z rezultatom 6:1, je bilo konec že po 31 minutah, bolj napeto pa je bilo v drugem nizu. Romunka je povedla s 5:4, na servis Juvanove v naslednji igri prišla do treh vezanih žogic za niz. Bilo je 0:40, a slovenska tenisačica se je vrnila in s tremi zaporednimi osvojenimi igrami prišla do nove velike zmage.

Kaja Juvan se vztrajno povzpenja po WTA lestvici navzgor, jutri pa jo čaka nova velika tekma, v kateri lahko pride do 2. naslova na turnirjih serije Futures v letošji sezoni. V finalu Juvanovo čaka obračun proti 19-letni Romunki Andreei Amalii Rosci.

Kolarjeva in Kočevar-Dešman poražena

Od vseh ostalih slovenskih predstavnikov in predstavnic, ki so se ta teden odločili za nastopanje na turnirjih serije Futures sta poleg Juvanove še najdlje prišla Nastja Kolar in Tom Kočevar-Dešman. Slednji je bil v 2. krogu turnirja v Nemčiji povsem nemočen proti 392. igralcu sveta Sekouju Bangouri, medtem ko je Celjanka v Uzbekistanu s turnirjem zaključila po porazu v četrtfinalu.