ITF: Juvanova, Kirbiš in Križnik uspešnega tedna niso kronali z naslovom
Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je v paru skupaj s Španko Aliono Bolsovo Zadoinov lovila naslov na turnirju serije ITFW100+H v Dubaju, a klonila na zadnji stopnički. Finalna ovira je bila na turnirju ITF J5 v Istanbulu previsoka tudi za Aljaža Kirbiša in Matica Križnika.
Po tem, ko je v posamični konkurenci klonila v 1. kolu, je Kaja Juvan v Dubaju imela lepo priložnost, da bi se na turnirju serije ITFW100+H prebila do naslova v dvojicah. Skupaj s tri leta starejšo Španko Aliono Bolosovo Zadoinov sta na poti do finala izločili tri naveze, v boju za lovoriko pa sta jima nasproti stali Ekaterine Gorgodze in Ankita Raina.
Gruzijka in Indijka, ki sta v četrtfinalu izločili dvojico Flipkens K./Klepač A., sta dvoboj pričeli bolje in prvi niz dobili z rezultatom 6:4. Juvanova in Bolsova Zadoinov sta odgovorili s 5 zaporednimi osvojenimi igrami, kasneje pa drugi niz dobili s 6:3.
Zmagovalki je tako odločil tretji niz, v katerem sta Španka in Slovenka že povedli s 5:2, v zaključku dvoboja pa sta več pokazali nasprotnici.
Zadnja ovira previsoka tudi za Kirbiša in Križnika
Vse do zadnjega sta bila v tem tednu v igri za naslov tudi Aljaž Kirbiš in Matic Križnik. Slednji je v posamični konkurenci zabeležil kar štiri zmage, Kirbiš dve, oba pa sta v posamični konkurenci obstala v 2. kolu.
Še bolje jima je šlo v dvojicah, kjer sta se prebila vse do finala. Tam sta previsoko oviro predstavljala Turek Toprak Avcibasi in Francoz Tom Paris, ki sta bila boljša s 6:2 in 7:5.
PRO
ITF W100+H Dubaj (ZAE, trda podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Juvan K. (Slo) – Ruse E-G. (Rom) 2:6, 7:6(6), 1:6
Kuzmova V. (Svk) – Hercog P. (Slo/2) 5:7, 3:6
2. kolo: Bolsova Zadoinov A. (Špa) – Hercog P. (Slo/2) 2:6, 6:7(3)
Četrtfinale: Rus A. (Niz) – Hercog P. (Slo/2) 2:6, 4:6
Polfinale: Cirstea S. (Rom) – Hercog P. (Slo/2) 7:5, 4:6, 7:5
Dvojice, 1. kolo
Cocciaretto E./Paolini J. – Bolsova Zadoinov A./Juvan K. 2:6, 6:2, 6:10
Gasparyan M./Kovinić D. – (2)Flipkens K./Klepač A. 0:6, 3:6
Četrtfinale
(1)Babos T./Mladenović K. – Bolsova Zadoinov A./Juvan K. b.b.
Gorgodze E./Raina A. – (2)Flipkens K./Klepač A. 7:6(3), 6:1
Polfinale: Bolsova Zadoinov A./Juvan K. – Galfi D./Mihalikova T. 7:6(2), 6:3
Finale: Bolsova Zadoinov A./Juvan K. – Gorgodze E./Raina A. 4:6, 6:3, 6:10
ITF W15 Kairo (Egipt, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo/2) je bila prosta
2. kolo kvalifikacij: Cvetkovič T. (Slo/2) – Abouelsaad H. b.b.
1. kolo
Garcia J. (Meh) – Falkner Ž. (Slo) 3:6, 1:6
Lovrič P. (Slo) – Tikhonova A. (Rus) 6:2, 7:5
2. kolo
Falkner Ž. (Slo) – Matusova B. (Svk) 7:6(6), 6:4
Lovrič P. (Slo) – Alves C (Bra/2) 5:7, 2:6
Četrtfinale: Mishina D. (Rus/1) – Falkner Ž. (Slo) 7:6(4), 6:2
Dvojice, 1. kolo
Alhussein Abdel Aziz L./Zolotareva A. – Lovrič P./Vig S. 7:6(16), 6:3
Falkner Ž./Lukacs V. – (3)Avanesyan E./Tikhonova A. 3:6, 2:6
ITF W15 Antalya (Turčija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Rosca A. (Rom/8) – Pislak M. (Slo) 6:2, 6:0
ITF W15 Madrid (Španija, peščena podlaga, dvorana), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Temin M. (Fra/2) – Novak K. (Slo) 6:4, 6:7(5), 10:8
ITF Santo Domingo (Dominikanska republika, trda podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Arh A. (Slo) – Chaiyarin C. (Taj) 1:4* – predaja
JUNIORS
ITF J5 Istanbul (Turčija, trda podlaga, dvorana), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Firaru A. (Rom) – Križnik M. (Slo) 1:6, 1:6
2. kolo kvalifikacij: Sutekin E. (Tur/2) – Križnik M. (Slo) 6:1, 0:6, 9:11
3. kolo kvalifikacij: Križnik M. (Slo) – Georgiev G. (Blg/8) 6:2, 6:2
1. kolo
Križnik M. (Slo) – Avcibasi T. (Tur) 7:6(4), 6:1
Tomas A. (Avt/5) – Dimitrijevič J. (Slo) 1:6, 1:6
Kirbiš A. (Slo) – Duran B. (Tur) 6:4, 0:6, 6:4
2. kolo
Dabas N. (Ind/3) – Križnik M. 6:1, 6:1
Dimitrijevič J. (Slo) – Paris T. (Fra) 6:2, 7:5
Soyler B. (Tur/8) – Kirbiš A. (Slo) 6:4, 6:3
Četrtfinale: Dimitrijevič J. (Slo) – Ozlale K. (Tur) 6:2, 5:7, 1:6
Dvojice, 1. kolo
Dimitrijevič J./Teszari C. – Ayar G./Makzume T. 6:1, 6:2
Kirbiš A./Križnik M. – Azizov T./Chambonniere M. 6:2, 6:4
Četrtfinale
(3)Rock H./Zgola B. – Dimitrijevič J./Teszari C. 6:1, 6:1
Kirbiš A./Križnik M. – (4)Duran B./Soyler B. 7:6(3), 7:6(3)
Polfinale: Kirbiš A./Križnik M. – (2)Braunstein R./Esquici L. 6:4, 7:6(3)