ITF: Jakupovićeva v Nemčiji uspešno čez kvalifikacije, uspešni tudi Pislakova, Premzl in Flander

Medtem ko se nekatere Slovenke v tem tednu za dober rezultat potegujejo na ITF W60 turnirju v Kopru, so preostali po nove zmage odšli na tuje. Med njimi je tudi Dalila Jakupović, ki se je na W100 turnirju v Nemčiji že uspešno prebila skozi kvalifikacijsko sito. 

Pislak Manca bh1 - ITF: Jakupovićeva v Nemčiji uspešno čez kvalifikacije, uspešni tudi Pislakova, Premzl in Flander
Manca Pislak je v Splitu uspešno opravila s kvalifikacijskimi testi. (Foto: Vid Ponikvar / Sportida)

ITF PRO

Primorka se je v Wiesbadnu v glavnem delu turnirja pridružila Poloni Hercog, ki je tja že neposredno uvrščena. V Splitu (W25) je s tremi kvalifikacijskimi ovirami uspešno opravila Manca Pislak, pri drugi kvalifikacijski oviri pa sta v Ulcinju (M25) ostala Miha Vetrih in Gal Emeršič Potočnik. Na Sardiniji (W25) na svoj prvi nastop še čaka Nika Radišič, ki je v preteklem tednu tam osvojila turnir v dvojicah.

W60 Koper
(Slovenija, pesek)

Rezultati na voljo v drugem prispevku (TUKAJ).

W100 Wiesbaden
(Nemčija, pesek)

1. kolo kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/4) – Haverlag I. (Niz) 6:3, 6:4
2. kolo kvalifikacij: Jakupović D. (Slo/4) – Szostak M. (Fra) 6:1, 7:6(9)

1. kolo
Hercog P. (Slo) – Baindl K. (Ukr) [4.5.]
Jakupović D. (Slo/Q) – Vismane D. (Lat/Q) [4.5.]

Dvojice
1. kolo: Jakupović D./Zimmermann K. – Selekhmeteva O./Vismane D. [4.5.]


W25 Split
(Hrvaška, pesek)

1. kolo kvalifikacij: Pislak M. (Slo/3)prosto
2. kolo kvalifikacij: Pislak M. (Slo/3) – Ivanova L. (Češ) 6:1, 6:0
3. kolo kvalifikacij: Pislak M. (Slo/3) – Kempster S. (Vb/14) 7:6(2), 6:7(3), 10:8

1. kolo
Erjavec V. (Slo) – Salden L. (Bel) [4.5.]
Pislak M. (Slo/Q) – Wurth T. (Hrv) [4.5.]
Cvetkovič T. (Slo) – Marčinko P. (Hrv) [4.5.]

Dvojice, 1. kolo
Pislak M. (Slo) – Stolmar R. – Kempster S./Logotheti E. [3.5.]
(4)Erjavec V./Bošković L. – Bagarić L./Wurth T. [3.5.]


M25 Ulcinj
(Črna Gora, pesek)

1. kolo kvalifikacij
Vetrih M. (Slo) – Tomas I. (Špa) 6:3, 7:5
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Begović M. (Črg) 6:2, 6:3

2. kolo kvalifikacij
Vetrih M. (Slo) – Zanotti A. (Ita/12) 4:6, 2:6
Emeršič Potočnik G. (Slo) – Markovski O. (Mkd/8) 0:6, 4:6


W25 Santa Margherita Di Pula
(Italija, pesek)

1. kolo: Radišič N. (Slo) – Sakellaridi S. (Grč) [3.5.]

Dvojice
1. kolo: (2)Falkowska W./Radišič N. – prosto
Četrtfinale: (2)Falkowska W./Radišič N. – ?



ITF JUNIORS

Največ slovenskih mladincev se je v teh dneh preizkusilo v Beljaku, kjer poteka močan mladinski turnir serije ITF J2. Skozi kvalifikacijsko sito se je uspešno prebil Nik Miković, ki je nato klonil v 1. kolu glavnega dela turnirja. Brez preboja v 2. kolo je ostal tudi Žiga Švec, v torkovih popoldanskih urah se bo na igrišče podala še Pia Marija Rebec. 

V Romuniji (J2) je svojo pot z zmago začel Maj Premzl, v Skopju (J4) pa Tristan Flander. 

J2 Beljak
(Avstrija, pesek)

1. kolo kvalifikacij
Mikovič M. (Slo) – Fedorczuk P. (Avt) 7:6(4), 7:6(5)
Stollecker M. (Slo) – Schenk A. (Avt) 6:0, 6:1
Mikovič N. (Slo/2) – prosto
Obrul L. (Slo/3) – prosto
Videnovič L. (Slo) – Ihlenfeld N. (Avt) 6:3, 6:4
Petelinšek P. (Slo/8) – prosto
Lanišek A. (Slo/5) – prosto
Senica A. (Slo) – Gutensohn L. (Avt) 7:5, 6:0
Cikajlo E. (Slo) – Erenda L. /Avt) 7:5, 0:6, 10:5

2. kolo kvalifikacij
Mikovič M. (Slo) – Kumstat J. (Češ/1) 6:4, 1:6, 8:10
Stollecker M. (Slo) – Lazić M. (Avt/7) 2:6, 3:6
Mikovič N. (Slo/2) – Funk A. (Nem) 6:0, 6:3
Obrul L. (Slo/2) – Vuglar L. (Avt) 6:7(9), 7:5, 10:7
Videnovič L. (Slo) – Janči K. (Svk/6) 7:5, 6:4
Petelinšek P. (Slo/8) – Keller L. (Avt) 6:2, 6:1
Lanišek A. (Slo/5) – Horaček S. (Avt) 6:4, 6:3
Senica A. (Slo) – Molchanova O. (Ukr/3) 6:7(3), 1:6
Cikajlo E. (Slo) – Valdmannova V. (Češ/4) 5:7, 2:6

3. kolo kvalifikacij
Miković N. (Slo/2) – Zimmermann D. (Avt/5) 7:5, 6:1
Obrul L. (Slo/3) – Nemeth A. (Nem/8) 6:4, 4:6, 8:10
Videnovič L. (Slo) – Ratiu N. (Bel/4) 1:6, 2:6
Petelinšek P. (Slo/8) – Polakova T. (Češ/1) 6:4, 4:6, 4:10
Lanišek A. (Slo/5) – Mravcova E. (Svk) 0:6, 4:6

1. kolo
Rebec P. M. (Slo) – Bednarz Z. (Pol) [3.5.]
Švec Ž. (Slo) – Orlov A. (Švi) 4:6, 4:6
Miković N. (Slo/Q) – Ujvary M. (Avt) 1:6, 6:2, 5:7

Dvojice
1. kolo: Obrul L./Švec Ž. – (3)Haddouch I./Orlov A.


J2 Oradea
(Romunija, pesek)

1. kolo: Premzl M. (Slo) – Daryabeigi S. (Zda/6) 6:3, 6:2
2. kolo: Premzl M. (Slo) – Markov V. (Blg) [4.5.]

Dvojice
1. kolo: (3)Premzl M./Sodan I. – Markov V./Radulov I. [3.5.]


J4 Skopje
(S. Makedonija, pesek)

1. kolo: Flander T. (Slo) – Stojanovski F. (Mkd) 7:6(5), 6:7(7), 6:0
2. kolo: Flander T. (Slo) – Arsić N. (Srb/7) [3.5.]