ITF: Izjemna Škorjanc in Rebčeva polfinalista v Domžalah, v polfinalu tudi Kočevar-Dešman in Falknerjeva

Ne le na Tennis Europe turnirjih, slovenski predstavniki ta teden blestijo tudi na mladinskih in profesionalnih turnirjih ITF. V soboto se bo v boj za finale podalo pet slovenskih igralcev. 

Pokal Mime Jausovec 1398 200606 VID 1024x682 - ITF: Izjemna Škorjanc in Rebčeva polfinalista v Domžalah, v polfinalu tudi Kočevar-Dešman in Falknerjeva
Živa Falkner odlična v Avstriji. (Foto: Vid Ponikvar/Sportida)

Še naprej se po predvidenem sporedu v Domžalah odvija mladinski turnir serije ITF J4. V petek so v akcijo stopili štirje slovenski predstavniki, dva sta bila uspešna. Nejc Škorjanc, ki je že na preteklih turnirjih kazal odlično pripravljenost, je šel tokrat še korak dlje in v četrtfinalu po pravi drami ugnal 2. nosilca turnirja, Avstrijca Gregorja Hausbergerja. Ni veliko manjkalo, da bi Škorjanc v polfinalu zaigral proti Slovencu. Odlično je namreč svoj četrtfinalni dvoboj pričel tudi 15-letni Žiga Švec, ki je dobil prvi niz proti Ivanu Sodanu (5. nosilec), a po treh nizih je vendarle v polfinale napredoval Hrvat.

Pri dekletih ni bila daleč od uspeha Brina Šulin, v polfinale pa se je še enkrat več uspelo prebiti Pii Mariji Rebec. Ta je sicer prvi niz proti 1. nosilki turnirja izgubila s 4:6, v drugem pa je Hrvatica Sara Svetac pri zaostanku s 3:5 dvoboj predala. Pia Marija Rebec se bo tako v soboto borila za mesto v finalu, nasproti pa ji bo stala Madžarka Panna Bartha.

Na tujem, natančneje v Avstriji še naprej odlično nastopata Živa Falkner in Tom Kočevar-Dešman. Oba sta v četrtfinalu nasprotnika ugnala z 2:0 v nizih in se tako prebila v sobotni polfinale. To lahko v poznih popoldanskih urah v Braunschweigu (ITF W25) uspe tudi Dalili Jakupović.

26. SLOVENIAN JUNIOR OPEN 2021
(TK Domžale, peščena podlaga, zunaj)

FANTJE

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Požonec M. (Slo) – Altauer F. (Češ/1) 3:6, 1:6
Gornik K. (Slo) – De Gasper G. (Ita) 1:6, 0:1* – predaja
Miković N. (Slo) – Dimitrijević L. (Srb) 6:0, 6:4
Mileusnić G. F. (Slo) – Jozwicki P. (Avt/9) 2:6, 3:6
Bajželj M. (Slo) – Gubi T. (Mad) 6:1, 3:6, 3:6
Černe D. (Slo) – Solak A. (Nem) 7:6(3), 6:3
Jarc A. (Slo) – Bity I. (Izr/4) 7:6(3), 6:3
Marković L. (Slo) – Lazić M. (Avt) 1:6, 4:6
Videnović L. (Slo) – Ontiveros M. (Nem) 6:1, 4:6, 4:6
Grebenšek G. (Slo) – Marić V. (Hrv) 6:4, 6:0
Angeli C. (Slo) – Dzhurdzha A. (Ukr) 6:3, 6:0
Obrul L. (Slo/6) – Rieber L. (Nem) 7:5, 6:0
Japelj J. (Slo) – Hornung G. (Mad) 1:6, 6:2, 4:6
Puntarić N. (Slo) – Michurin E. (Rus) 6:3, 6:3
Kirbiš A. (Slo/11) – Hoffmann N. (Nem) 6:2, 6:0
Švec Ž. (Slo/16) – Miljanić M. (Mad) 6:1, 6:2
Barjaktarević B. (Slo) – Lavoratori P. (Ita) 0:6, 0:6
Najvirt Kolarič M. (Slo) – Ridout F. (Vb/3)
Mohar V. (Slo) – Garifullin A. (Rus) 4:6, 6:4, 2:6
Bukovec J. (Slo) – Marco B. (Ita) 1:6, 2:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Gyori L. (Mad) 6:3, 6:2
Bukovec R. (Slo) – Vasung D. (Hrv) 3:6, 4:6
Flander T. (Slo) – Višković L. (Srb) 6:4, 6:2
Bogunović M. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2) 0:6, 5:7

2. kolo
Miković N. (Slo) – Pall N. (Mad) 6:3, 3:6, 6:2
Černe D. (Slo) – Sarkisan D. (Rus/7) 3:6, 1:6
Jarc A. (Slo) – Lazić M. (Avt) 4:6, 1:6
Grebenšek G. (Slo) – Meszaros P. (Mad/12) 0:6, 7:6(7), 5:7
Obrul L. (Slo) – Kirbiš A. (Slo) 6:2, 6:3
Puntarić N. (Slo) – Kirbiš A. (Slo) 3:6, 7:5, 6:4
Švec Ž. (Slo/16) – Stipetić R. (Hrv) 6:1, 6:4
Škorjanc N. (Slo/10) – Berti M. (Ita) 6:1, 6:2
Flander T. (Slo) – Hausberger G. (Avt/2) 1:6, 3:6

3. kolo
Miković N. (Slo) – Apltauer F. (Češ/1) 3:6, 2:6
Obrul L. (Slo/6) – Meszaros P. (Mad/12) 5:7, 6:7(10)
Puntarić N. (Slo) – Sodan I. (Hrv/5) 2:6, 0:6
Švec Ž. (Slo/16) – Ridout F. (Vb/3) 6:4, 6:2
Škorjanc N. (Slo/10) – Ivanek S. (Hrv) 3:6, 6:4, 6:1

Četrtfinale
Švec Ž. (Slo/16) – Sodan I. (Hrv/5) 6:3, 4:6, 0:6
Škorjanc N. (Slo/10) – Haausberger G. (Avt/2) 6:7(4), 7:5, 7:6(4)

Polfinale: Škorjanc N. (Slo/10) – Sodan I. (Hrv/5) [28.8.]


DEKLETA

Posamezno
REZULTATI KVALIFIKACIJ

1. kolo
Zalokar T. (Slo) – Cohen R. (Izr) 6:3, 6:2
Lampret M. (Slo) – Sladaković T. (Hrv) 7:5, 4:6, 6:2
Cikajlo E. (Slo) – Bergler O. (Pol/11) 0:6, 0:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Gubertini A. (Ita) 6:1, 6:0
Pliberšek N. (Slo) – Rothersteiner L. (Avt/3) 2:6, 3:6
Flerin L. (Slo) – Albayrak E. (Tur) 4:6, 6:2, 2:6
Petelinšek P. (Slo) – Ivković L. (Hrv) 2:6, 3:6
Marenk M. (Slo) – Bartha P. (Mad/9) 6:7(0), 1:6
Viriant M. (Slo/8) – Nedeljković L. (Avt) 6:1, 6:3
Strašek N. (Slo/7) – Fusch L. (Avt) 1:6, 0:6
Jamar U. (Slo) – Gojkovič J. (Srb) 3:6, 4:6
Praček A. T. (Slo) – Murzsa G. (Mad) 6:4, 6:3
Lanišek A. (Slo) – Marcon M. (Ita) 6:0, 6:4
Šulin B. (Slo) – Knežević N. (Hrv/4) 6:7(3), 6:2, 7:6(1)
Radišić M. (Slo) – Smejkal L. (Zda/6) 0:6, 6:7(3)
Bečirovič Novak H. (Slo) – Kantor A. (Mad) 2:6, 0:6
Planinšek A. (Slo/16) – Granić N. (Hrv) 6:2, 6:2
Muller Uhan E. (Slo) – Skegro M. (Hrv) 6:4, 6:4

2. kolo
Zalokar T. (Slo) – Svetac S. (Hrv/1) 1:6, 2:6
Lampret M. (Slo) – Cubonova Z. (Svk) 1:6, 7:6(4), 3:6
Rebec P. M. (Slo/5) – Zuvela N. (Hrv) 6:3, 6:3
Viriant M. (Slo/8) – Selimanović K. (Bih) 6:4, 6:0
Praček A. T. (Slo) – Zimmer A. (Avt/13) 4:6, 1:6
Šulin B. (Slo) – Lanišek A. (Slo) 2:6, 6:2, 6:4
Planinšek A. (Slo/16) – Plihal N. (Avt) 2:6, 2:6
Muller Uhan E. (Slo) – Urbanova L. (Češ/2) 3:6, 2:6

3. kolo
Rebec P. M. (Slo/5) – Bergler O. (Pol/11) 5:7, 6:2, 7:5
Viriant M. (Slo/8) – Bartha P. (Mad/9) 6:4, 6:7(5), 0:6
Šulin B. (Slo) – Zimmer A. (Avt) 3:6, 6:3, 7:5

Četrtfinale
Rebec P. M. (Slo/5) – Svetac S. (Hrv/1) 4:6, 5:3* – predaja
Šulin B. (Slo) – Tothova E. (Svk/12) 6:1, 3:6, 3:6

Polfinale: Rebec P. M. (Slo/5) – Bartha P. (Mad/9) [28.8.]



OSTALI ITF TURNIRJI (23.8. – 29.8.)

PRO

ITF W25 Braunschweig (Nemčija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Jakupović D. (Slo) – Djoubri S. (Fra) 7:5, 3:6, 7:5
Radišić N. (Slo) – Carle M. (Arg/2) 6:1, 0:6, 1:6
Kolar N. (Slo) – Pelicano H. (Mal) 6:0, 6:3

2. kolo
Jakupović D. (Slo) – Tilbuerger J. (Nem) 6:4, 6:7(6), 6:2
Kolar N. (Slo) – Hobgarski K. (Nem/3) 2:6, 4:6

Četrtfinale: Jakupović D. (Slo) – Papadakis L. (Nem) 6:2, 6:1
Polfinale: Jakupović D. (Slo) – ?

Dvojice, 1. kolo
Kolar N./Vasilescu A. – Papadakis L./Stevens L. 5:7, 6:3, 12:10
(2)Prisacariu A./Radišić N. – prosto

Četrtfinale
Kolar N./Vasilescu A. – (3)Hobgarski K./Strakhova V. 6:7(4), 3:6
(2)Prisacariu A./Radišić N. – Kaul M./Malygina E. 6:3, 6:2

Polfinale: (2)Prisacariu A./Radišić N. – Paszek T./Scholl C. [27.8.]


ITF W15 Bad Waltersdorf (Avstrija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo kvalifikacij: Jurić N. (Slo) – Zupančič N. (Slo) 6:3, 3:6, 7:10
2. kolo kvalifikacij: Zupančič N. (Slo) – Pfeifer L. (Ita) 5:7, 3:6

1. kolo
Falkner Ž. (Slo/1) – Gadient N. (Švi) 6:3, 6:3
Pislak M. (Slo) – Bokor V. (Avt) 6:0, 2:6, 7:6(4)

2. kolo
Falkner Ž. (Slo/1) – Marusinova M. (Svk) 6:2, 2:6, 6:2
Pislak M. (Slo) – Ku Y. (Kor) 5:7, 3:6

Četrtfinale: Falkner Ž. (Slo/1) – Turati A. (Ita/5) 6:0, 7:5
Polfinale: Falkner Ž. (Slo/1) – Sakellaridi S. (Gr/4) [28.8.]

Dvojice, 1. kolo
Cisovska R./Falkner Ž. – Ku Y./Nugroho P. 6:7(9), 6:7(6)
(2)Gonzalez M./Pislak M. – Gadient N./Peckl K. 6:2, 6:3

Četrtfinale: (2)Gonzalez M./Pislak M. – Koskel A./Schwartzman D. b.b.


ITF M15 Bad Waltersdorf (Avstrija peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo kvalifikacij
Špec M. (Slo/2) – Ibrahim H. (Nem) 6:2, 2:0* – predaja
Dimic M. (Slo) – Sorrentino L. (Ita/3) 6:4, 6:7(4), 8:10
Bezjak G. (Slo) – Pampanin P. (Ita) 2:6, 6:2, 6:10
Kovačič T. (Slo) – Hadžalić A. (Hrv/6) 2:6, 3:6
Kovač T. (Slo) – Achondo G. (Čil) 2:6, 2:6

2. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Tabacco G. (Ita) 6:4, 6:3
3. kolo kvalifikacij: Špec M. (Slo/2) – Ragazzi A. (Ita/11) 6:2, 6:1

1. kolo
Lipovšek Puches T. (Slo) – Prechtel S. (Nem) 7:5, 6:1
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Giacalone O. (Ita) 6:0, 2:6, 6:4
Špec M. (Slo/Q) – Danilov S. (Rus/7) 6:3, 6:1

2. kolo
Lipovšek Puches T. (Slo) – Krainer L. (Avt) 3:6, 4:6
Kočevar-Dešman T. (Slo) – Capecchi D. (Ita/3) 7:6(3), 6:3
Špec M. (Slo/Q) – Hadžalić A. (Hrv) 2:6, 4:6

Četrtfinale: Kočevar-Dešman T. (Slo) – Pecci A. (Ita) 7:5, 6:2
Polfinale: Kočevar-Dešman T. (Slo) – Stoddler T. (Nem) [28.8.]

Dvojice, 1. kolo
Barrena A./Lipovšek Puches T. – Rohrer N./Tomić D. 6:4, 6:2
Špec M./Hadžalić A. – (4)Kalender A./Krainer L. 1:6, 4:6

Četrtfinale
Barrena A./Lipovšek Puches T. – (4)Kalender A./Krainer L. b.b.


JUNIORS

ITF J1 Pančevo (Srbija, peščena podlaga, zunaj), posamezno, 1. kolo
Dominko S. (Slo) – Hadžimehmedović R. (Srb) 6:0, 6:0
Artnak B. (Slo) – Ludoski Z. (Srb) 1:6, 6:2, 7:6(5)

2. kolo
Dominko S. (Slo/6) – Rodenas P. (Špa) 1:6, 6:7(4)
Artnak B. (Slo/3) – Kukasian A. (Rus) 4:6, 4:6

Dvojice
1. kolo
: (4)Dominko S./Rodenas P. – Krstić V./Zekić N. 3:6, 6:4, 8:10


ITF J2 Salsomaggiore (Italija, peščena podlaga, zunaj), posamezno
1. kolo: Križnik M. (Slo) – Vaitiekunas P. (Lit) 3:6, 6:3, 6:0
2. kolo: Križnik M. (Slo) – Minighini D. (Ita/3) 4:6, 1:6